KOŁO PRZYRODNICZO-DOŚWIADCZALNE
Jakie to ciekawe - W ramach projektu " Po nitce do kłębka..." odbywają się zajęcia eksperymentalno - przyrodnicze skierowane do uczniów klas IV - VII. Uczniowie poprzez doświadczenia i eksperymenty poznają arkana wiedzy biologiczno - przyrodniczej. Dzięki temu łatwiej, szybciej i ciekawiej przyswajają wiedzę podręcznikową. Być może dzięki temu nie tylko wzbogacą wiedzę, ale odkryją coś nowego. Zajęcia prowadzi nauczyciel przyrody i biologii - pani Anna Niewczas
Zajęcia doskonalące umiejętność poprawnego pisania oraz czytania są prowadzone przez Panią Sandrę Undro w każdy czwartek i piątek, a panią Katarzynę Kania w poniedziałki, wtorki i piątki. Ich celem jest doskonalenie umiejętności praktycznego zastosowania zasad pisowni języka polskiego i wykorzystanie przez uczniów posiadanej wiedzy. Program zajęć opiera się na połączeniu elementów nauki i zabawy. Stosowanie różnych form zabaw jak np. rebusy, zagadki, gry dydaktyczne, krzyżówki czy łamigłówki pobudzają wyobraźnię dzieci, zwiększając tym ich zaangażowanie emocjonalne i poznawcze. Głównym zadaniem jest wskazanie znaczenia poprawnej pisowni oraz rozbudzanie w uczniach zainteresowań ortografią.
Problem z wymową? – to nie musi być problem. Niektórzy czniowie klas pierwszych i nie tylko w ramach projektu "Po nitce do kłębka....", uczestniczą w zajęciach logopedycznych. To dodatkowe godziny ćwiczeń rozwijających mowę oraz komunikację dzieci. Kto powiedział, że nie można się uczyć i ćwiczyć przez zabawę?! Zajęcia w poniedziałki i środy prowadzi neurologopeda Joanna Jagiełło, a wtorki, środy, czwartki i piątki Anna Wałdoch
ZAJĘCIA TECHNICZNE - "MŁODY TECHNIK"
Majsterkowanie i nie tylko. Od września odbywają się dodatkowe zajęcia techniczne realizowane w ramach projektu. Oprócz praktycznego działania uczniowie pozyskują wiedzę dotyczącą trzech podstawowych obszarów: *Podstawy techniki ,*Materiałoznawstwo ,*Technologia wytwarzania.
W czasie zabawy i działania tworzą rzeczy przydatne, a jednocześnie uczą się jak i z czego można je zrobić. Jeszcze chwilkę i powstanie nowa pracownia techniczna, co pozwoli na urozmaicenie zajęć z wykorzystaniem różnych narzędzi. Zajęcia prowadzi wprowadzając uczniów w świat techniki pani Ewa Tereszczak
Wesołe dziecko, to zdrowe dziecko. A zdrowe dziecko jest tylko wtedy, kiedy nie tylko siedzi przed telewizorem, ale jest w ruchu. W ramach projektu " Po nitce do kłębka.... " odbywają się zajęcia ruchowe fitness wzbogacone dużą ilością tańca. Uczennice klas VII i VI często już same sa autorkami układów. Więc jeśli zajęcia ruchowe- fitness to tylko w SP4. Super atmosfera, super zabawa. Zajęcia prowadzi Pani Agnieszka Kwiatkowska. Nauczyciel wychowania fizycznego i przyrody z artystyczną duszą.
W każdy poniedziałek od 14.45 do 17.00 w SP4 sala 18 zamienia się w scenę teatralną. Zza drzwi słychać dochodzące głosy osób, naśladowanie zwierząt, a nawet śpiew ptaków i szum drzewo. To tam odbywają się zajęcia literacko-teatralne .Tu powstają montaże literackie, scenki teatralne. Najmłodsi uczniowie mają okazję oglądać przygotowane przez starszych kolegów i koleżanki scenki i bajki. Pani Hania Spieczyńska - z wykształcenia polonistka, z zamiłowania reżyser zaprasza uczniów kl.I-VII do wspólnej zabawy . Jeszcze są miejsca.
ZAJECIA SPORTOWO-OGÓLNOROZWOJOWE
Nauka wcale nie musi być nudna, dlatego:pani Małgorzata Bochenek zaprasza uczniów klas II -III w każdy poniedziałek, wtorek w godzinach 15.40 - 16.25 oraz środę od 12.45 do 13.30, a pani Marlena Wiśniewska zaprasza uczniów klas I w środy godzinach od 15.40 do 16.25 oraz piątki od 12.50 do 13.35 do udziału w zajęciach ogólnorozwojowo- sportowych. Podczas zajęć dzieci rozwijają umiejętności z zakresu edukacji polonistycznej, matematycznej oraz plastycznej ale także grają i poznają zabawy ruchowe czyli łączą przyjemne z pożytecznym. Tak zwyczajnie uczą się bawiąc i bawią się ucząc :)
Szanowni Rodzice; Drodzy Uczniowie!
Trwa już rekrutacja na organizowane w szkole zajęcia dodatkowe w ramach projektu: "Po nitce do kłębka - rozwój kształcenia podstawowego z wykorzystaniem nowoczesnych technologii informacyjno - komunikacyjnych w Szkole Podstawowej nr 4 w Wałczu". Głównym celem reaalizowanego projektujest doskonalenie kompetencji kluczowych uczniów w zakresie technologii informacyjno - komunikacyjnych, nauk matematyczno - przyrodniczych, kreatywności i innowacyjności. Z pozyskanych funduszy powstanie nowoczesna pracownia techniczna i gabinet logopedyczny. Doposażone zostaną klasopracownie: przyrodniczo - biologiczna i matematyczne. Zakupiona zostanie mobilna pracownia komputerowa dla uczniów klas IV - VIII oraz nowa pracownia komputerowa przeznaczona dla uczniów klas I - III. Modernizacji będzie poddana istniejaca już serwerownia. Szkoła pozyska liczne nowe, nowoczesne pomoce dydaktyczne.
Już dzś zapraszamy na następujace zajęcia:
- Koło literacko - teatralne - opiekun Halina Spieczyńska;
- Zajęcia sportowe - Fitness - opiekun Agnieszka Kwiatkowska;
- Zajęcia techniczne " Młody technik" - opiekun Ewa Tereszczak
- Zajęcia gimnastyki korekcyjnej - opiekun Marta Romanowska;
- Koło przyrodniczo - doświadczalne - opiekun Anna Niewczas;
- Zajęcia sportowo - ogólnorozwojowe dla uczniów kl. I - III - opiekun Małgorzata Bochenek, Marlena Wiśniewska;
- Zajęcia logopedyczne - opiekun Joanna Jagiełło, Anna Wałdoch;
- Zajęcia dla dyslektyków - opiekun Katarzyna Kania, Sandra Undro
Już wkrótce zajęcia z doradztwa zawodowego oraz konsultacje psychologiczne.
Szczegóły dotyczące zajęć można uzyskać u opiekunów zajęć oraz u koordynatora Ewy Pastusiak.
Rodzic ucznia, który będzie deklarował udział dziecka w wybranych zadaniach projektowych zobowiazany jest złożyć wymagany komplet dokumentów. Dokumenty można pobrać w sekretariacie szkoły oraz na naszej stronie internetowej.
W ramach projektu swoją wiedzę poszerzać będą również pracownicy pedagogiczni. W czasie organizowanych warsztatów grono pedagogiczne będzie wzbogacać wiedzę, aby sprostać nowym wymaganiom jakie niesie reforma oświatowa oraz szybki rozwój technologii. Wielu nauczycieli pozyska nowe kwalifikacje z zakresu : tyflopedagogiki, socjologii i rewalidacji.
Wdrożenie projektu to kolejny duży krok w kierunku nowoczesnej szkoły na miare XXI wieku.
2) Szkolenia, kursy, studia podyplomowe dla nauczycieli.
3) Wyposażenie pracowni szkolnych w sprzęt niezbędny do pracy z uczniem oraz sprzęt multimedialny.
4) Wyposażenie szkoły w niezbędny sprzęt i oprogramowanie multimedialne z wykorzystaniem narzędzi TIK oraz zakup komputerów i modernizacja serwerowni.
Dokumenty do pobrania:
Zarządzenie Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 4 w sprawie projektu
Regulamin uczestnictwa w projekcie
Deklaracja uczestnictwa w projekcie (uczeń)
Formularz zgłoszeniowy uczestnika indywidualnego w ramach projektu (uczeń)
Oświadczenie uczestnika projektu (uczeń)
Deklaracja uczestnictwa w projekcie (dla nauczyciela)
Formularz zgłoszeniowy uczestnika indywidualnego w ramach projektu (nauczyciel)