Przedruk ze strony
http://www.pojezierze.com.pl/content.php?sid=c731c18689bcdf111925f14d4376724f&tr=cl&cms_id=12670&m_id=&m=&kat=2&dzial=14618

 

W ostatnim czasie sporo dobrego z udziałem zawodniczek i zawodników UKS Volley Wałcz działo się w rozgrywkach KINDER + SPORT.

W Finale Wojewódzkim Ligi Młodziczek złote medale zdobyły dziewczęta uczące się w klasach sportowych SP4 Wałcz i grające w zespole młodziczek UKS Volley Wałcz. Po wygranych z Koszalinem (2:0), Goleniowem (2:1), Baniami (2:0) i Szczecinem (2:1) młodziczki UKS Volley Wałcz wywalczyły tytuł mistrzyń województwa zachodniopomorskiego i uzyskały awans do fazy 1/4 Mistrzostw Polski, która odbędzie się w dniach 22-24 marca w Pile w hali przy ul. Żeromskiego 90.
W zwycięskiej drużynie grały: Dominika Przyłoga, Patrycja Przyłoga, Marcelina Andrzejczak, Patrycja Odojewska, Magda Woźniak, Lena Murańska, Klaudia Wojna, Nina Jankowska, Aleksandra Deneka, Julia Książek, Ania Walnycka, Irmina Kropatwa oraz Klaudia Stępień.
Najlepszą rozgrywającą turnieju została Patrycja Przyłoga, najlepiej zagrywającą Irmina Kropatwa, zaś MVP turnieju Dominika Przyłoga. Trenerem zespołu jest Mariusz Marcinkiewicz.

W ramach przygotowań do 1/4 Mistrzostw Polski w Pile, siatkarki UKS Volley w ostatni weekend wzięły udział w IX Turnieju Piłki Siatkowej Kadetek i Młodziczek w Połczynie Zdroju, gdzie w ciągu trzech dni rozegrały 8 meczy. Wyższa siatka oraz 15 drużyn kadetek i młodziczek nie przeszkodziły wałeckim dziewczynom w zdobyciu II miejsca. Były także nagrody indywidualne: MVP turnieju została Patrycja Przyłoga, a najlepszą zawodniczką zespołu uznano Magdę Woźniak. W Połczynie zagrały: Patrycja i Dominika Przyłoga, Magda Woźniak, Marcelinka Andrzejczak, Dominika Kalinowska, Lena Murańska, Irmina Kropatwa, Patrycja Odojewska, Nina Jankowska, Ania Walnycka, Aleksandra Deneka i Klaudia Stępień.

16. marca w Koszalinie został rozegrany Półfinał Wojewódzki w Piłce Siatkowej Chłopców KINDER + SPORT w kategorii trójek (5 klasa). Znakomicie w tym turnieju spisał się pierwszy zespół UKS Volley SP 4 Wałcz w składzie: Marcel Urbański, Michał Briegman, Paweł Gmiterczuk i Bartosz Szynkaruk, który zajął drugie miejsce i zakwalifikował się do finału wojewódzkiego.
- Jest to duży sukces chłopców, ponieważ z podstawowego składu z powodu choroby i kontuzji wypadło dwóch zawodników - mówi opiekun drużyny Adam Czaszyński.
W turnieju grało 18 zespołów klubowych z całego województwa. W turnieju finałowym, który zostanie rozegrany w Goleniowie 27 kwietnia, zagra 8 zespołów. Tylko dwa awansują do finałów Mistrzostw Polski, które zostaną rozegrane pod koniec czerwca w Zabrzu. Trenerem zespołu jest Adam Czaszyński.
W tym samym dniu w Kołobrzegu w Turnieju Eliminacyjnym KINDER + SPORT w tej samej kategorii wiekowej grały również dziewczęta UKS Volley Wałcz. W tym turnieju grało 30 zespołów. Pierwszy zespół UKS Volley (Amelia Rozwałka, Amelia Zborała, Klaudia Grzesiak) uplasował się na pierwszym miejscu, a drugi zespół (Marta Kinasiewicz, Milena Kamińska, Karolina Matuszak) na trzecim. Obydwie drużyny awansowały do półfinału wojewódzkiego. Trenerem zespołów jest Michał Porębiak.
Natomiast 17 marca w swoim Turnieju Eliminacyjnym KINDER + SPORT w kategorii czwórek (6 klasa) rywalizowali reprezentanci UKS Volley w składzie: Jan Macias, Patryk Odolczyk, Bartosz Kniaź oraz Mikołaj Ławniczek), którzy w stawce 15 zespołów zajęli czwarte miejsce i również wywalczyli awans do półfinału. Trenerem tego zespołu jest Łukasz Cygan.

Wszystkie zawodniczki i zawodnicy są uczniami klas siatkarskich Szkoły Podstawowej nr 4 w Wałczu.
Oprac. TC