Nauczyciele wf p. Anna Cicha i p. Radosław Chiliński serdecznie zapraszają wszystkich chętnych uczniów naszej szkoły na zajęcia sportowe podczas ferii zimowych. Zajęcia będą się odbywały na dużej sali gimnastycznej.

Harmonogram zajęć:

31.01.19
01.02.19

04.02.19

05.02.19
06.02.19
07.02.19
08.02.19
9.00-11.00 9.00-11.00 9.00-11.00   9.00-11.00   9.00-11.00
12.00-14.00 12.00-14.00   11.00-13.00 11.00-13.00 11.00-13.00

8 stycznia odbył się II Szkolny Konkurs Języka Niemieckiego "Mistrz Słówek". Wzięło w nim udział 32 chętnych uczniów z klas VII i VIII. Dziękuję wszystkim uczestnikom za tak liczny udział, już teraz gratuluję zwycięzcom i ogłaszam wyniki:

Klasy VII:
I miejsce: Wiktor C. - klasa VII c
II miejsce: Szymon G. - klasa VII b
III miejsce - Ilona B. - klasa VII a
wyróżnienie - Aleksandra D. - klasa VII d

Klasy VIII:
I miejsce: Maria D. - klasa VIII a
II miejsce - Katarzyna B. - klasa VIII b
III miejsce - Maja K. - klasa VIII a
wyróżnienie - Kamila N. - klasa VIII b
wyróżnienie -Oskar P. - klasa VIII b

Monika Kowalisko

6 grudnia uczniowie klasy 5a pod opieką pani Jadwigi Grzonkowskiej wzięli udział w ubieraniu choinki na Placu Wolności w Wałczu. Ozdoby choinkowe zostały przygotowane przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 w Wałczu.

21 grudnia w klasie 5a odbyła się wigilia klasowa. W świątecznym nastroju spędziliśmy miło czas, śpiewając kolędy, smakując przygotowanych potraw i rozpakowując prezenty:). W tym roku prezenty trzeba było zapakować samodzielnie. Konkurs na najbardziej oryginalne, samodzielne zapakowanie prezentu wygrali: Zuzanna Halicka i Jakub Nowacki.  W jury zasiedli Rodzice obecni na wigilii. Serdecznie dziękujemy.

W dniach 28/30 grudnia odbył się I Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej Młodziczek o puchar Małgorzaty Glinki zorganizowany przez UKS Volley Wałcz i współfinansowany przez MSiT oraz Glinka Academy. Po trzydniowych zmaganiach i rozegraniu 60 meczy klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:
1.UKS Lider Konstantynów Łódzki
2. KaEmKa Starogard Gdański
3. UKS Volley Wałcz
4. SPS Volley Piła
5. MUKS Pasek Będzin
6. UKS Gdyńska Akademia Siatkówki
7. MKS MDK Trzcianka
8. Kadra Lubuskiego
9. UKS Szamotulanin Szamotuły II
10. UKS 17 Kalisz
11.UKS Libero Wałcz
12. Orliki Szczecin
13. Energa Czarni Słupsk
14. MKS Gryf Szczecinek
15. MUKS Jantar Kalisz
MVP Turnieju: Alicja Jaryszek - UKS Lider Konstantynów Łódzki
Najlepsza atakująca: Oliwia Milkowska - KaEmKa Starogard Gdański
Najlepsza przyjmująca: Dominika Przyłoga - UKS Volley Wałcz
Najlepiej zagrywająca: Laura WIśniewska - KaEmKa Starogard Gdański
Najlepiej blokująca: Natalia Wielgus - UKS Lider Konstantynów Łódzki

Zespół UKS Volley Wałcz reprezentowały uczennice klas sportowych SP4 Wałcz: Irmina Kropatwa, Dominika i Patrycja Przyłoga, Magda Woźniak, Klaudia Wojna, Marcelina Andrzejczak, Patrycja Odojewska, Aleksandra Deneka, Lena Murańska, Karolina Tarnowska, Daria Kurzyk, Amelia Konieczna, Ania Walnycka i Julia Książek.

Trenerem zespołu jest Mariusz Marcinkiewicz

19 grudnia w Szkole Podstawowej nr 4 w Wałczu odbyły się warsztaty zdobienia bombek choinkowych. W warsztatach uczestniczyli Rodzice i uczniowie klasy 5a wraz z wychowawcą. Spotkanie poprowadziła p. Halina Łukowska, babcia jednego z uczniów naszej szkoły, która od lat tworzy "dzieła" plastyczne i dzieli się z innymi wiedzą i doświadczeniem. Wszyscy poczuliśmy, że święta tuż, tuż. Dziękujemy pani Halince za poświęcony czas.

K. Brzeczko