Kochane Świetliczaki!
Jedną z najbardziej lubianych przez Was tradycji w czasie świąt Wielkanocnych jest malowanie jajek. Metod dekoracji jest wiele: nalepianie gotowych obrazków, używanie zwykłych farb, kredek świecowych lub mazaków. Zachęcamy do odwiedzenia strony www.arbuziaki.pl, gdzie znajdziecie solidną porcję inspiracji na pisanki wielkanocne. A gdy jajka będą już pomalowane, wykorzystajmy je do zabawy przy wielkanocnym stole. Rozbijajmy jedno jajko o drugie i sprawdzajmy czyje jest mocniejsze (za każde cudze rozbite możemy pobierać nagrody, np.czekoladowe jajeczko). Zorganizujmy wyścigi tocząc po stole kolorowe pisanki lub zabawmy się w detektywów szukając ukrytych jajek w domu. Życzymy udanej zabawy!

Popozycja przygotowana przez:
Sandrę Undro i Karolinę Leską-Szczepaniak
Kochane Dzieci!
Dołączyłam, tak jak Wy do akcji #zostanwdomu promującej odpowiedzialne zachowanie w obliczu pandemii wirusa. Mnie też doskwiera ta sytuacja, ale wiem, że siedzieć w domu walcząc w pewnym sensie z epidemią. Robicie to nie tylko dla siebie, ale też dla innych, szczególnie starszych osób, dla których rozprzestrzenianie wirusa mogłoby się skończyć tragicznie. Stosując się do ograniczeń szybciej i w dużo większym gronie wyjdziemy z tej trudnej sytuacji.
Dla wszystkich, którzy pozostali w swoich domach wyszukałam kilka praktycznych rad dotyczących możliwości spędzenia wolnego czasu. Zapoznajcie się, proszę  z poniższymi linkami, może któryś z nich zachęci Was do samodzielnej pracy.

Żródło: http://krokotak.com

Źródło: kanał YouTube "Genialne"

Źródło: kanał YouTube "Lubię tworzyć"

Proponuję Wam również odsłuchiwanie audiobooków. Pamiętajcie, aby najpierw nacisnąć ,,więcej", a potem,,start". Po odsłuchaniu ,,Calineczki" można zapoznać się też z innymi baśniami ,,Brzydkie kaczątko", ,,Dziewczynka z zapałkami" (pamiętacie, ile razy w świetlicy oglądaliśmy wspólnie te baśnie:). Szczerze zachęcam!!!

Do następnego spotkania.
Joanna Piasecka

Kwiecień 2020

94 dzień roku

3 piątek

Wschód słońca:6:02,      Zachód słońca:19:15

Imieniny obchodzi – Ryszard, Sykstus, Antoni

Jest wiosna!

Przysłowie:

„W kwietniu łagodne kwiatki, w grudniu śnieżne płatki”

Nietypowe święta:

DZIEŃ TĘCZY

Motto dnia:

„Życie jest jak tęcza, żeby miało piękne barwy potrzebuje zarówno słońca jak i deszczu…”

Wasza biblioteka

Zwracając uwagę na to, że dzieci nie mogą spędzać tylko czasu przed ekranem komputera (co teraz jest niestety trudnym zadaniem) zaproponowano działanie które zaangażuje dzieci w wykonanie czegoś w sposób praktyczny. Pozwoli na zaciekawienie dziecka inną formą, wyzwoli chęć działania i kreatywność.
W tym roku nie ma możliwości przystąpienia do  wspólnego wykonania zadana wytwórczego - ozdoby wiosenno-świątecznej na lekcji techniki w klasie. Uczniowie naszej szkoły  jednak wyzwolili w sobie chęć działania i przystąpili do wykonania ozdoby świątecznej. Prace wykonywali z dostępnych w domu materiałów. Wykazali się pomysłowością i oryginalnością podczas wykonywania pracy. Prace uczniów zostaną wyeksponowane w oknach szkoły.

Drodzy Rodzice i Dzieci!

W związku z zaistniałą sytuacją bardzo ubolewamy nad tym, iż nie możemy zorganizować warsztatów wielkanocnych. Poniżej prezentujemy filmik pokazujący jak wykonać kurczaczka wielkanocnego. Zachęcamy do wykonania ozdoby razem z dziećmi oraz wysłania (na facebooku) w komentarzu zdjęcia wykonanej pracy. Liczymy na waszą kreatywność.

Pozdrawiamy
Wychowawcy świetlicy

Kwiecień 2020

93 dzień roku

2 czwartek

Wschód słońca:6:04,      Zachód słońca:19:14

Imieniny obchodzi – Franciszek, Urban, Aron

Jest wiosna!

Przysłowie:

„Na św. Franciszka zielenią się łany i ze swojego zimowiska wracają bociany”

Nietypowe święta:

Międzynarodowy Dzień Książki Dla Dzieci
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Motto dnia:

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”
W. Szymborska

Kochane Świetliczki!

Zabawy dla dzieci w domu, zebrane na blogu "Moje dzieci kreatywnie",  to zbiór najlepszych pomysłów, które urozmaicą Wam czas przymusowego siedzenia w domu bez kontaktu z rówieśnikami. Wszystko pokazane w zachęcający i prosty sposób na 30 filmach zobaczcie sami i wybierzcie najciekawsze propozycje dla siebie.

KLIKNIJ NA MNIE:)