Praca z lekturą wcale nie musi być nudna! Przekonali się o tym uczniowie naszej szkoły.
Omawiając  Małego Księcia A. de Saint-Exupéryego wykorzystaliśmy ciekawe aplikacje, aby zobrazować i lepiej zrozumieć przeczytaną książkę. Bawiliśmy się przy tym świetnie! Zachęcam do zapoznania się z pierwszą częścią innowacyjnego projektu realizowanego w SP nr 4 pt. Lektury oczami uczniów...
Zapraszamy do oglądania.

Projekt klasy 7a
Projekt klasy 7c
Projekt klasy 8d

Monika Sadkowska

Do wygrania atrakcyjne nagrody!

Co należy zrobić?
Stwórz projekt programistyczny, wykonany w programie Scratch (np. gra lub animacja), pt. „Monsteriada”
Najlepszy projekt wybrany przez szkołę zostanie zgłoszony do konkursu.
„Monsteriada” to konkurs dla młodych miłośników gier i programowania, którzy pragną przenieść swoich ulubionych bohaterów z gier do wirtualnego świata, tworząc swój własny projekt w Scratchu (w dowolnej formie).
Uwaga! uczestnikiem konkursu może być wyłącznie osoba biorąca udział w warsztatach Koduj z Gigantami. (ogłaszaliśmy je przez dziennik elektroniczny Librus)
Zgłoszenie konkursowe może zamieścić wyłącznie szkoła.

Do wygrania szereg bardzo atrakcyjnych nagród:
🔸laptop (do dyspozycji szkoły),
🔸laptop (do dyspozycji ucznia),
🔸1x Voucher na „Semestralny kurs programowania Wiosna / Lato 2021” w szkole „Giganci Programowania” (dla Autora najlepszego projektu),
Dodatkowo zostaną przyznane dwa wyróżnienia z następującymi nagrodami:
🔸1x Voucher na „Semestralny kurs programowania Wiosna / Lato 2021” w szkole „Giganci Programowania” (dla Autorów wyróżnionych projektów).

Na Wasze zgłoszenia czekamy do 01.03.2021 r. do godziny 15:00
Trzymamy za Was kciuki, powodzenia!

Osoba odpowiedziana na terenie naszej szkoły: p. Dorota Ługowska

Przypominamy, że na terenie szkoły, podczas przemieszczania się korytarzami, nadal obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa (szkoła nie zabezpiecza uczniów w maseczki czy przyłbice).

Przypominamy także, że:

- uczniowie klas 0-I wchodzą do szkoły głównym wejściem od strony boiska (wejście nr C),

- uczniowie klas II wchodzą do szkoły  od strony świateł (wejście nr B),

- uczniowie klas  III wchodzą do szkoły od strony stadionu (wejście nr A).

Plastusiowy pamiętnik jest jedną z najpopularniejszych polskich powieści dla dzieci. Opisuje świat siedmiolatka widziany oczami małego ludzika z plasteliny, tytułowego Plastusia – chyba wszyscy go pamiętamy:) Plastuś został ulepiony przez Tosię, uczennicę pierwszej klasy. Nasze pierwszaki także zapragnęły mieć swojego Plastusia. Zapraszamy do podziwiania ich prac.

Dzień Kota w klasie Ic, był wspaniałą okazją do nauki przez zabawę. Pierwszaki wzięły udział w wielu zabawach edukacyjnych m.in. ćwiczyły umiejętności manualne wykonując "kocią maskę", ćwiczyły spostrzegawczość rozwiązując zadania dla miłośników kotów oraz prezentowały kocie ciekawostki. Każdy uczeń otrzymał dyplom "Przyjaciela kota". Dzień przyniósł dzieciom wiele radości i uśmiechu.

Wychowawca klasy 1c
Iwona Olędzka

Świetliczaki pamiętają o najmniejszych. Podczas zajęć w świetlicy, z ogromnym zapałem wykonały smakołyki dla naszych fruwających przyjaciół. Oczywiście zawiesiły je także w miejscu, gdzie ptaki będą mogły z nich skorzystać w każdej chwili.

Dzień 12 lutego 2021 r. był w naszym przedszkolu radosnym dniem, pełnym uśmiechów i zabawy. Tego dnia w naszej pięknie udekorowanej sali odbył się Bal Karnawałowy. Wszystkie dzieci przybyły przebrane za postacie z ulubionych bajek. Zawitały do nas piękne królewny, księżniczki, aniołek i dzielni superbohaterowie. Był to dzień pełen wesołej zabawy i niezapomnianych wrażeń.

wychowawca grupy "0"
Anna Zelek-Szostek

Przypomnij sobie co ważnego dla ciebie wydarzyło się w roku 2020. Możesz przedstawić to co chcesz - pozytywne jak i negatywne wspomnienia. Pożegnaj rok 2020 swoją pracą plastyczną nastawiając się optymistycznie na przyszłość.
Więcej zdjęć w fotogalerii.
Katarzyna Aftyka

Drodzy uczniowie.
Serdecznie dziękujemy Wam za wzięcie udziału w naszym konkursie oraz przesłanie zdjęć pięknych serc ze śniegu. Jury nie miało łatwego zadania.
Spośród 10 Waszych prac wyłoniliśmy dwóch zwycięzców:
Julię Ptak z klasy I b
Gabrysię Stanisławek z klasy IV b
Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom !

Prace oceniało Jury w składzie:
Anna Cicha
Karolina Kinczel