New IMG 20180604 102818W dniu 4.06.2018 klasa IV c i IV e odkrywały tajemnice przyrody na Bukownie. Dzięki świetnie przygotowanej i dynamicznie poprowadzonej przez Panią Magdalenę Marchwiak lekcji dzieci poznały m. in. gatunki drzew i dowiedziały się, jak zbudowane są liście. Przemierzając leśne ścieżki nauczyły się je rozpoznawać i nazywać. Czwartoklasiści odkrywali strukturę lasu oraz zwyczaje leśnych ptaków. Uważni słuchacze już wiedzą,  o której godzinie rozpoczynają się  w leśne "ptasie koncerty" oraz bez problemu rozpoznają gatunki drzew występujące na Bukowinie.  Po udanych i wycieńczających edukacyjnych zabawach terenowych, zwiedzaniu najciekawszych miejsc w lesie oraz odkrywaniu tajemnic związanych z jego  funkcjami, uczestnicy wycieczki odpoczęli w ogrodzie przy Morzycówce. Imprezę zakończyliśmy ogniskiem, przy którym wspólnie piekliśmy kiełbaski oraz piknikiem, o który zatroszczyli się wspaniali rodzice.  Szczególne dziękuję Pani Katarzynie Geppert, która w imieniu rodziców uczniów kl. IV c dostarczyła na Bukowinę kiełbaski i niesamowitą ilość łakoci oraz Pani Sylwii Żubreckiej za zakupione napoje.

tablicaWydział Oświaty i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Wałcz informuję, że otrzymanie  zwrotu kosztów poniesionych za wydatki na cele edukacyjne (stypendium szkolne) uzależnione jest od rozliczenia poniesionych kosztów (faktury, rachunki) za okres od 01 stycznia 2018 r. do 30 czerwca 2018 r.

Faktury proszę dostarczać do pracownika Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych Pani Karoliny Izbickiej- Pęcak  pok. 222 w nieprzekraczalnym terminie do 30 czerwca 2018 r.

Informacje szczegółowe: tel. 67 258 44  71 w. 57,

organizatorzy konkursu i pierwsza trójka Maja Piotr MarcelW upalne popołudnie, 7 czerwca 2018, w Szkole Podstawowej nr 4 przeprowadzono dziesiątą już edycję Miejskiego Konkursu Języka Angielskiego dla Szkół Podstawowych. Konkurs zorganizował nauczyciel j. angielskiego z SP4, p. Michał Staszewski. W opracowaniu zadań testowych pomagali angliści z SP1 (Olesia Kurzak) oraz SP5 w Wałczu (Bartosz Michalski). Celem konkursu było propagowanie języka angielskiego, jak i wiedzy o kulturze krajów anglojęzycznych. Poza tym naszym założeniem było umożliwienie współzawodnictwa i sprawdzenia swoich umiejętności uczniom szkół podstawowych. W konkursie wzięło udział 18 uczniów ze wszystkich wałeckich szkół podstawowych, jak i jednej szkoły gminnej ze Strączna. W tym roku najliczniej reprezentowaną placówką była SP4 z Wałcza – sześcioro uczniów. W pierwszej części (pisemnej) uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać test składający się z 4 zadań, za który można było uzyskać maksymalnie 52 punkty. Zagadnienia konkursowe obejmowały wykraczały poza treści programowe szkoły podstawowej.

czytaj więcej : X Miejski Konkurs Języka Angielskiego dla Szkół Podstawowych w Wałczu 2018

DSC 0030-sUczniowie klasy 4 a wraz ze swoimi kochanymi mamami skorzystali z zaproszenia Pani Agnieszki Małaszko, która specjalnie dla nich przygotowała warsztaty w Pracowni Twórczego Rozwoju Galeria Pod Aniołami. Podczas spotkania powstały piękne i bardzo pomysłowe gliniane pamiątki – wspólnie wykonane tabliczki. Czas upłynął w miłej, rodzinnej atmosferze. Wychowawca, Rodzice i uczniowie serdecznie dziękują Pani Agnieszce za poświęcony czas.

J. Christa „Kajko i Kokosz. Szkoła latania”

Nieopodal Mirmiłowa własną warownię zbudowali niegodni miana rycerzy okrutni Zbójcerze, których wodza, Krwawego Hegemona, najbardziej złościło, kiedy słyszał, że nie ma poczucia humoru. Pewnego dnia postanowił zdobyć gród kasztelana Mirmiła, a atak rozpocząć od opanowania Klubo-Gospody, aby tym posunięciem szybko złamać ducha obrońców. Dzięki Kajkowi i Kokoszowi szturm zostaje odparty, dlatego Hegemon wymyśla sposób na pozbycie się obu wojów z grodu. Namawia kasztelana, aby ten spełnił swe największe marzenie i wraz z przybocznymi wyruszył na Łysą Górę znajdującą się w kraju Omsów, gdzie czarownice nauczą go latać…..

34199987 1702735939840664 3250317858181218304 nUczniowie klasy IV e, Szkoły Podstawowej nr 4, im. Zdobywców Wału Pomorskiego, w Wałczu, przystąpili do prezentacji plakatów, dotyczących dalszych losów Kajka i Kokosza J. Christy. Po omówieniu zapomnianego niegdyś komiksu, wyjaśnieniu terminów oraz cech, jakimi dany gatunek się wyróżnia, na nowo zainteresowali się ich światem.

Wcześniej jednak podzieleni zostali w obrębie każdej z grup na: autorów fabuły, rysowników, specjalistów od tekstu oraz grafików odpowiedzialnych za szatę graficzną. Wylosowane z kopert obrazki tzw. story cubes, były inspiracją do tworzenia nowej historii. Każda grupa mogła wylosować, własny zestaw. Wykorzystując w dowolnej kolejności wylosowane rekwizyty, stworzyli komiksy opowiadające kolejną, nieznaną dotąd przygodę Kajka i Kokosza.

Praca w grupach oceniana była: indywidualnie, a także zbiorowo, a w niej: plan wydarzeń, szkice, wypowiedzi bohaterów, wykonanie szaty graficznej, prezentacja prac oraz przygotowanie gazetki ścienne.

Najlepiej poradziła sobie grupa V – a w niej: Kornelia Jarosz, Róża Trzcińska, Oliwia Iłowiecka i Roksana Czarnecka.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak przebiegły dalsze losy bohaterów.. Zapraszamy do sali nr 20, lub biblioteki szkolnej w celu przeczytania komiksu :)

mgr Katarzyna Kania