• dokumenty
  • plan lekcji3
  • wazne
  • kalendarz

KOMIKSOWE STORY CUBES

J. Christa „Kajko i Kokosz. Szkoła latania”

Nieopodal Mirmiłowa własną warownię zbudowali niegodni miana rycerzy okrutni Zbójcerze, których wodza, Krwawego Hegemona, najbardziej złościło, kiedy słyszał, że nie ma poczucia humoru. Pewnego dnia postanowił zdobyć gród kasztelana Mirmiła, a atak rozpocząć od opanowania Klubo-Gospody, aby tym posunięciem szybko złamać ducha obrońców. Dzięki Kajkowi i Kokoszowi szturm zostaje odparty, dlatego Hegemon wymyśla sposób na pozbycie się obu wojów z grodu. Namawia kasztelana, aby ten spełnił swe największe marzenie i wraz z przybocznymi wyruszył na Łysą Górę znajdującą się w kraju Omsów, gdzie czarownice nauczą go latać…..

34199987 1702735939840664 3250317858181218304 nUczniowie klasy IV e, Szkoły Podstawowej nr 4, im. Zdobywców Wału Pomorskiego, w Wałczu, przystąpili do prezentacji plakatów, dotyczących dalszych losów Kajka i Kokosza J. Christy. Po omówieniu zapomnianego niegdyś komiksu, wyjaśnieniu terminów oraz cech, jakimi dany gatunek się wyróżnia, na nowo zainteresowali się ich światem.

Wcześniej jednak podzieleni zostali w obrębie każdej z grup na: autorów fabuły, rysowników, specjalistów od tekstu oraz grafików odpowiedzialnych za szatę graficzną. Wylosowane z kopert obrazki tzw. story cubes, były inspiracją do tworzenia nowej historii. Każda grupa mogła wylosować, własny zestaw. Wykorzystując w dowolnej kolejności wylosowane rekwizyty, stworzyli komiksy opowiadające kolejną, nieznaną dotąd przygodę Kajka i Kokosza.

Praca w grupach oceniana była: indywidualnie, a także zbiorowo, a w niej: plan wydarzeń, szkice, wypowiedzi bohaterów, wykonanie szaty graficznej, prezentacja prac oraz przygotowanie gazetki ścienne.

Najlepiej poradziła sobie grupa V – a w niej: Kornelia Jarosz, Róża Trzcińska, Oliwia Iłowiecka i Roksana Czarnecka.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak przebiegły dalsze losy bohaterów.. Zapraszamy do sali nr 20, lub biblioteki szkolnej w celu przeczytania komiksu :)

mgr Katarzyna Kania