Jak wygląda sport niesłyszących? Dziewczęta z klasy 8a na lekcji wychowania fizycznego online spotkały się z lekkoatletką panią Magdaleną Bachmatiuk. Pani Magda jest wicemistrzynią olimpijską niesłyszących w trójskoku z Melbourne 2005 oraz wielokrotną medalistką mistrzostw świata i Europy w trójskoku i skoku w dal. W trakcie swojej kariery pobiła rekord świata w obu konkurencjach. Uczennice wysłuchały prelekcji na temat sportu niesłyszących , a w dalszej części spotkania pani Magda opowiedziała o swojej karierze. To było ciekawe spotkanie, które zakończyło się pytaniami do naszego gościa.

Karolina Kinczel
Nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskim projekcie edukacyjnym organizowanym przez Zespół Szkolno -Przedszkolny im. Jana Pawła II w Bronowie. Projekt polegał na przygotowaniu przez uczniów wierszy, rysunków lub wierszy z rysunkiem do wspólnej książki, która jest efektem współpracy placówek z całej Polski. Wykonane prace przedstawiają "małe ojczyzny" w których mieszczą się placówki biorące udział w projekcie. W stworzonym albumie znajduje się praca której autorem jest uczeń klasy 6a - Kryspin Kilan.
Zapraszamy do poznania talentów literackich i plastycznych rówieśników z różnych regionów kraju, zakątków Polski: miast, wsi, regionów.
Nad realizacją projektu w naszej szkole czuwała nauczycielka wychowania fizycznego: Anna Cicha.

Link do książki
Po kolejnej przerwie uczniowie klas I odwiedzili bibliotekę.
Pani bibliotekarka przedstawiła legendę o powstaniu wałeckiego herbu. W mini inscenizacji dzieci wzięły aktywny udział. Dowiedzieliśmy się jak wygląda nasz herb i gdzie można go zobaczyć na terenie miasta. Poznaliśmy też inne symbole Wałcza.
Ewa Stencelewicz

Od 5 lutego trwał konkurs - „Bilet powrotny do biblioteki” w kl.II i III. Zadaniem dzieci było wypożyczenie co najmniej 5 książek - po jednej - z danej kategorii i zaznaczenie na bilecie. Przy zwrocie książki do biblioteki bibliotekarz potwierdzał wypożyczenie odpowiednią pieczątką. Wielu uczniów przeczytało po 10 książek a nawet więcej. Zainteresowanie książkami znacznie wzrosło.

Pamiętajcie – książka to najtańszy bilet od innego świata!

Oto wyniki losowania w każdej klasie:

klasa II a – Oktawia Mula

Klasa II b – Wiktoria Oliwkowska

Klasa II c – Alan Krysiński

Klasa II d -Oliwia Wojciechowska

Klasa IIIa – Nina Klonowska

Klasa IIIb- Lena Gręda

Klasa III c – Alicja Szaja

Klasa IIId – Julia Kacprzak

Wymienieni uczniowie otrzymali nagrody książkowe, pozostali nagrodę pocieszenia –  a klasa dyplom za aktywny  udział w konkursie.

Życzymy dzieciom dalszej dobrej zabawy z czytaniem!
Ewa Stencelewicz

Co to są grodziska? Jak wyglądały? Na te i wiele innych pytań odpowiedział nam podczas żywej lekcji historii pan Piotr Wojtanek, członek Bractwa Rycerzy Bezimiennych - Drużyny Wojów Grodu Wałcz.

Trzecioklasiści z wielkim zainteresowaniem słuchali pana Piotra, który opowiadał o swojej fascynacji rycerstwem i średniowieczem. Niedługo kolejna lekcja. Na pewno będzie tak samo pasjonująca.

Ewa Grabowska

Kolejne prace wykonane przez uczniów klasy IIb z okazji Dnia Ziemi.

Prace uczniów klasy Ic, wykonane z okazji 718 urodzin naszego miasta.

19 kwietnia minęła 78 rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim. Uczniowie klasy II c wzięli udział w akcji społeczno – edukacyjnej „Żonkile pamięci” organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Dzieci zapoznały się z krótką historią tego wydarzenia oraz wykonali żonkile, które są symbolem pamięci o powstaniu.

Dominika Klimończyk

Z wielką przyjemnością informujemy iż konkurs „Talenciaki z Sp4” został rozstrzygnięty. Wzięli w nim udział chętni uczniowie naszej szkoły, którzy mają ciekawe zainteresowania, pasje, zdolności w jakiejś konkretnej dziedzinie. Spłynęło do nas 10 prezentacji każda była niezwykła i niepowtarzalna, dostarczyła niezapomnianych przeżyć, dlatego organizatorki konkursu przyznały każdemu „talenciakowi” nagrodę.

Po odbiór nagród zapraszamy do sekretariatu szkoły. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Ze sportowym pozdrowieniem:
Anna Cicha i Karolina Kinczel