W dn. 27.03. odbyło się kolejne spotkanie Szkolnego Koła WWF. Uczestnicy spotkania zawiesili konkursowe karmniki dla ptaków oraz hotele dla owadów. Na terenie szkoły można znaleźć także karmniki zrobione przez naszych uczniów. Dzisiaj wykorzystaliśmy pierwszą część nagród pozyskanych z programu Planeta Energii, którą otrzymaliśmy w ramach ogólnopolskiego konkursu. Z niecierpliwością czekamy na podwyższone grządki przy pomocy , których stworzymy szkolny ogórdek. Nasiona, bomby kwietne i narzędzia ogrodnicze już są w gotowości.... tak, jak i my. Dzięki naszym akcjom przyczyniamy się do ochrony środowiska i wdrażamy działania proekologiczne. Dbamy o najbliższą okolicę. W końcu nasi Uczniowie to Przyjaciele Przyrody!
Aktualności
Spotkanie Szkolnego Koła WWF
- 9
Pierwszy Dzień Wiosny
Pierwszy dzień wiosny w Szkole Podstawowej nr 4 w Wałczu był dniem bardzo kolorowym i radosnym. Uczniowie klas 0-3 udali się na wesoły korowód ze szkoły na Mosir w Wałczu. Wykonali również piękne Marzanny w konkursie plastycznym, które zdobiły nasz korowód.
46
Tydzień wiosenny w SP4
21.03. Był dniem bez plecaka i dniem zielonym. Uczniowie mieli wiele pomysłów, aby urozmaicić ten wiosenny dzień. Było przy tym wiele śmiechu i dobrej zabawy.
31
Powitaliśmy wiosnę konkursem czytelniczym!
- 20
Pierwszy dzień wiosny świętowaliśmy w wyjątkowy sposób – poprzez konkurs czytelniczy poświęcony wiośnie! Uczniowie mieli okazję losować pytania, poszukiwać odpowiedzi w książkach i encyklopediach, a następnie prezentować swoje odkrycia. To była wspaniała okazja do rozwijania umiejętności czytelniczych i zgłębiania tajemnic otaczającego nas świata.
Biblioteka to nie tylko miejsce, gdzie można wypożyczyć książkę – to prawdziwa kraina wiedzy, zabawy i niezapomnianych przygód! Zapraszamy do odwiedzin i wspólnego odkrywania świata literatury.
Podsumowanie akcji czytelniczej "Luty z Cukierkiem"
W tym roku szkolnym Uczniowie klasy 2c dołączyli do akcji "Luty z Cukierkiem". Była to akcja promująca czytelnictwo. Uczniowie wysłuchali dalszych przygód kota Cukierka oraz jego właścicieli. Cukierka poznali w lekturze pt. "Cukierku, Ty łobuzie". Wykonali ciekawe prace plastyczne, tworząc niezwykłe koty, stworzyli szczegółowy opis kota i gry planszowe oraz nauczyli się części ciała kota w języku angielskim. Dzięki pomysłowości nauczycieli, p. Marii Jaremba i p. Katarzyny Brożek oraz zaangażowaniu uczniów, nasza Szkoła otrzymała certyfikat.
Tydzień wiosenny w SP4 w Wałczu
Dzień 20.03. był dniem kolorowym. W tym dniu eksponowaliśmy również kolorowe skarpetki nie do pary na znak solidarności z osobami chorymi na Zespół Downa. .
12
20 marca Międzynarodowy Dzień Szczęścia
Uczniowe klasy 4a i 4b celebrowali Międzynarodowy Dzień Szczęścia. Zabawy i uśmiechu było co nie miara! A Wy jak spędziliście dzisiejszy dzień?
Konkurs matematyczny "Kangur"
- 19
Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur
Konkurs Kangur Matematyczny to jedno z największych i najpopularniejszych wydarzeń matematycznych na świecie. Odbywa się corocznie w wielu krajach, w tym w Polsce, i gromadzi uczniów szkół podstawowych oraz średnich. Uczestnicy rozwiązują zestaw zadań o różnym stopniu trudności, które rozwijają logiczne myślenie i kreatywność w matematyce.Dziś w naszej szkole odbyła się kolejna edycja konkursu, w której uczniowie zmierzyli się z wymagającymi, ale także inspirującymi zadaniami. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużym zaangażowaniem i pasją do matematyki. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone za kilka tygodni, a najlepsi uczniowie otrzymają nagrody i wyróżnienia.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za udział!
Tydzień wiosenny w SP4 w Wałczu
Dzień 19.03. był dniem w piżamie. Uczniowie mogli poczuć się swobodnie i bez skrępowania chodzić przebrani po szkole :).
10
Bawimy się w teatr!
- 10
Co nam daje zabawa w teatr? Przygotowując rolę, ćwiczymy pamięć, utrwalamy trudne słowa i uczymy się się organiować naszą pracę. Występując przed Kolegami i Koleżankami przełamujemy nieśmiałość. Planując nasz występ, zbieramy ciekawe pomysły, ustalamy elementy strojów, scenografię, rozmawiamy o kostiumach... czyli rozwijamy naszą kreatywności i uczymy się współpracy. [Czasami trudno nam dojść do porozumienia, ale Pani ma swoje sposoby, aby nas pogodzić].
Tak właśnie bawimy się znanymi polskimi legendami i balladą A. Mickiewicza pt. ,,Pani Twardowska,,!
Mini konkurs o wiośnie
Tydzień wiosenny w SP4 w Wałczu
Dzień 18.03. był dniem szalonej wiosennej fryzury. Jak widać była świetna zabawa i śmiechu co niemiara :)
15
Tydzień wiosenny w SP4 w Wałczu
Wiosna, wiosna puka do drzwi. Dnia 17.03 w naszej szkole odbył się dzień na opak. Uczniowie przebrali się w ubrania założone na lewą stronę i odwrotnie :).
2
St. Patrick's Day
I etap Ogólnopolskiego Konkursu matematycznego "Puchacz Piotr"
Dn. 14.03. w naszej szkole odbył się I etap Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego "Puchacz Piotr". Liczna grupa uczniów klas 1-3 zmierzyła się z zadaniami matematycznymi o różnym stopniu trudności. Pojawiły się m.in. bryły, ułamki, działania w zakresie 100 i 1000, zegary, zamiany jednostek oraz zadania z treścią. Trzymamy kciuki za naszych Uczniów i czekamy na wyniki.
13
ZAPRASZAMY DO ZABAWY !!!
W oczekiwaniu na wiosnę.
Dzień Kobiet w " Zerówce".
Listy kandydatów zakwalifikowanych do klas 1 i klasy 4 sportowej o profilu piłki siatkowej.
Skala Higieny Cyfrowej - sprawdź!
Uczniu, Rodzicu, Nauczycielu,
Myślałeś/aś kiedyś o tym, czy prowadzisz cyfrowo higieniczne życie? Jeśli nie, warto, abyś to właśnie uczynił/a. Zapraszamy Ciebie do wypełnienia krótkiej analizy osobistej higieny cyfrowej. W tym celu odpowiedź na 15 krótkich pytań i zobacz, jaki ogólny wynik otrzymałeś/aś w skali higieny cyfrowej.Wypełniając kwestionariusz pamiętaj, że nie ma odpowiedzi dobrych czy złych, ale są odpowiedzi SZCZERE.
Po wypełnieniu analizy otrzymasz krótki komentarz z małą podpowiedzią, co możesz zrobić, aby Twoja higiena cyfrowa była na wyższym poziomie.
Link do analizy:
Przejdź do analizy Skali Higieny CyfrowejZ pozdrowieniami
Nauczyciele Informatyki wraz z Fundacją Dbam o mój zasięg#Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo
Wyniki konkursu "Bezpieczny Internet"
Celem tego wydarzenia było zwrócenie uwagi na kwestie związane z bezpieczeństwem w sieci, a także promowanie świadomości wśród młodszych i starszych użytkowników Internetu. W konkursie wzięli udział utalentowani twórcy, którzy zaprezentowali swoje pomysły w kreatywny i oryginalny sposób. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za ich zaangażowanie i wspaniałe prace. Poniżej przedstawiamy listę laureatów, których prace wyróżniły się w szczególności pomysłowością, estetyką oraz adekwatnością do tematu konkursu.
W kategorii prezentacja:
I miejsce - Liliana Gabryszewska
wyróżnienie - Ksawery Ceglarski
W kategorii plakat:
I miejsce - Roksana Białowąs
wyróżnienie - Hanna Romanowska
Wszystcy uczestnicy zostaną nagrodzeni cząstkową oceną bardzo dobrą z Informatyki, zwycięzcy i wyróżnieni natomiast otrzymują ocenę cząstkową celującą.
Zwycięska prezentacja:
ZAPRASZAMY DO ZABAWY!!!
Konkurs na najciekawszą grę w Scratch!
🎮 Konkurs na Najciekawszą Grę Komputerową w Scratch! 🎮
Zapraszamy wszystkich miłośników programowania do udziału w wyjątkowym konkursie na najciekawszą grę komputerową stworzoną w Scratch! Jeśli masz kreatywny pomysł na grę i chcesz zaprezentować swoje umiejętności, to świetna okazja, aby zabłysnąć!
📌 Zasady konkursu
✅ Kto może wziąć udział? Konkurs jest otwarty dla wszystkich – niezależnie od poziomu zaawansowania w Scratch!
Dopuszczalne jest korzystanie z poradników, filmów, instrukcji dostępnych w Internecie.
Niedopuszczalne jest remiksowanie gier innych użytkowników
✅ Jakie gry można zgłaszać? Każdy uczestnik może zgłosić własnoręcznie stworzoną grę w Scratch. Gry mogą należeć do dowolnego gatunku – platformówki, gry logiczne, zręcznościowe, edukacyjne i inne.
✅ Jak zgłosić swoją grę? Aby wziąć udział w konkursie, należy:
Przesłać link do projektu na adres📝d.lugowska@sp4walcz.pl lub ewa.lewandowska@sp4walcz.
Dołączyć krótki opis gry, w tym:➡ Cel gry➡ Zasady (np. jak sterować postacią?)
✅ Termin zgłoszeń30 kwietnia 2025 r. – nie przegap okazji!
✅Na zwycięzców czeka tytuł Mistrza Tworzenia Gier Komputerowych w Scratch, ocena celująca z Informatyki a także możliwość zaprezentowania swojej gry szerokiemu gronu odbiorców!
Gry zostaną zaprezentowane i przetestowane podczas Tygodnia Talentów oraz dodatkowo wezmą udział w plebiscycie publiczności na najciekawszą grę!
✅ Kryteria oceny:
- kreatywność i oryginalność pomysłu,
- jakość wykonania gry (grafika, dźwięk, mechanika),
- zabawność i angażująca rozgrywka,
- przejrzystość i łatwość obsługi.
Jeśli potrzebujesz więcej szczegółów zapytaj nauczyciela informatyki.
Wizyta klasy 2 c w bibliotece szkolnej
18Dziś naszą bibliotekę odwiedziła klasa 2 c z panią Marią Jarembą. Pani bibliotekarka przypomniała zasady zachowania w bibliotece oraz opowiedziała, jak są ułożone ksiązki i jakie mają kategorie. Dzieci dowiedziały się, jak funkcjonują katalogi książek: rzeczowy, alfabetyczny i elektroniczny. Wyszukiwały slowa w słownikach i encyklopediach. W ten sposób zobaczyły, jak ważne jest korzystanie z alfabetu. Na koniec każdy otrzymał slodki upominek. To była ciekawa i pouczająca wizyta!
"Babskie pogaduszki" w świetlicy szkolnej.
Dnia 7.03.25r (piątek) odbyły się w świetlicy szkolnej zajęcia "Babskie pogaduszki".
W zajęciach wzięły udział dzieciewczynki uczęszczające do świetlicy z klas 2 i 3. Podczas zajęć odbyły się następujące działania: pogadanka o sławnych kobietach (prezentacja), działania plastyczno - kulinarne i ruchowe przy muzyce. Dziewczynki nakrywały do stołu, wykonały świeczniki, przygotowały sałatkę owocową i serowe nadzienie do naleśników. Przy wspólnym posiłku odbyły się "babskie pogaduszki". Na zakończenie każda uczestniczka otrzymała dyplom Super Dziewczyny. Organizatorami tych działań była p.Ewa Tereszczak i Jolanta Szczotkiewicz.
15
Klasa II a odkrywa tajemnice biblioteki 📚✨
1W czwartkowe, słoneczne przedpołudnie w naszej bibliotece panowała radosna atmosfera! Odwiedzili nas uczniowie klasy II a wraz z wychowawczynią, panią Iwoną Olędzką. Podczas spotkania uczniowie mieli okazję poznać tajniki funkcjonowania biblioteki oraz zasady jej działania.
Pani bibliotekarka przypomniała młodym czytelnikom, jak należy zachowywać się w bibliotece, a także opowiedziała o różnych sposobach katalogowania książek – rzeczowym, alfabetycznym oraz elektronicznym.
Dużo emocji wzbudziła słownikowa rozgrywka na czas! Uczniowie mieli za zadanie jak najszybciej odnaleźć wskazane słowo w słownikach. Zwycięzcy otrzymali słodkie nagrody, a cała zabawa dostarczyła mnóstwo radości.
Dziękujemy klasie II a za odwiedziny i zapraszamy do biblioteki na kolejne spotkania!
Klasa II b w krainie książek!
4Dziś naszą szkolną bibliotekę odwiedziły dzieci z klasy II b! Wspólnie z panią Basią Chojnicką omawiały czytankę o bibliotece, a panie bibliotekarki przypomniały zasady korzystania z biblioteki i czytelni.
Podczas wizyty nie zabrakło rozmów o ulubionych książkach i bohaterach literackich! Dzieci chętnie dzieliły się swoimi wrażeniami z przeczytanych lektur i opowiadały o przygodach swoich książkowych ulubieńców. Rozmawialiśmy także o tym, jak dbać o książki, by mogły służyć wielu czytelnikom. Na pamiątkę spotkania każdy uczeń otrzymał piękną zakładkę!
Cieszymy się, że nasi najmłodsi tak chętnie odwiedzają bibliotekę i mamy nadzieję, że ta wizyta zachęci ich do jeszcze częstszego sięgania po książki.
POMAGAJMY- DOBRO ZAWSZE WRACA !!!
Testy sprawnościowe do klasy 4 sportowej o profilu piłki siatkowej
DZIEŃ KOBIET W STYLU BARBIE!!!
DZIEŃ KOBIET W SP4
Zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy.
SAMORZĄD UCZNIOWSKI
KLAS MŁODSZYCH I STARSZYCH
Rekrutacja do oddziału przedszkolnego
"Uprzejmie informujemy, że z dniem 3 marca 2025 r. rozpoczyna się nabór do publicznych przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Miejską Wałcz."
Nabór prowadzony jest za pośrednictwem platformy elektronicznej: https://naborp-kandydat.vulcan.net.pl/walcz
Konkurs Historyczny Zdobywcy Wału Pomorskiego
Walki o Wał Pomorski to jedna z najbardziej krwawych bitew Wojska Polskiego w czasie II wojny światowej. Zmagania o przełamanie tych umocnień trwały 13 dni – od 31 stycznia do 12 lutego 1945 roku. Na terenie dawnych starć pozostały do dziś fragmenty fortyfikacji, głazy – pomniki walk oraz cmentarze wojenne w Złotowie i Wałczu.
Celem konkursu dotyczącym niniejszych wydarzeń jest:
1. Propagowanie wiedzy o historii Wału Pomorskiego.
2. Rozwijanie zainteresowań historycznych wśród uczestników.
Konkurs jest skierowany do wszystkich uczniów w dwóch kategoriach: klasy 1-4 i klasy 5-8. Uczestnicy mogą brać udział indywidualnie (prace plastyczne) lub w zespołach (maksymalnie 3 osoby w konkursie wiedzy o Wale Pomorskim). Uczestnicy wybierają jedną z kategorii, w której chcą brać udział: Praca plastyczna, wykonana samodzielnie w dowolnej technice i dowolnej formie (musi dotyczyć miejsc związanych z walkami o Wał Pomorski lub miejscami pamięci), Konkurs wiedzy, odbędzie się w Pierwszy Dzień Wiosny (21.03.2025 r.)
Termin składania prac : 20.03.2025 r. (dostarczyć do godziny 15.30 do Anny Siwek lub Justyny Kosackiej) Ogłoszenie wyników: 21.03.2025 r. Wręczenie nagród: 21.03.2025 r. Prace będą oceniane przez komisję konkursową Kryteria oceny pracy plastycznej: kreatywność i oryginalność, zgodność z tematem konkursu, jakość i estetyka pracy. Kryteria oceny w konkursie wiedzy obejmują: poziom merytoryczny i poprawną formę wypowiedzi.
Zwycięzcy otrzymają nagrody. Wszyscy uczestnicy otrzymają dyplom uczestnictwa.
WSZYSTKICH CHĘTNYCH ZAPRASZAMY SERDECZNIE DO UDZIAŁU W KONKURSIE!
J. Kosacka i A. Siwek