Cudownie było nam gościć jeszcze jedną grupę w tym dniu w ramach akcji "Kreatywna Czwóreczka". Panią Jadzię Śledziewską-Wierzbicką i jej Mikołajki z klasy 3b odwiedziło Publiczne Przedszkole nr 6 "Stokrotka" w Wałczu. Pani Jadzia z dziewczynkami przygotowała wiele różnorodnych aktywności dla naszych Przedszkolaków. Podczas świątecznych warsztatów Sześciolatki wykonały duże skrzaty oraz balonowego Mikołaja. Oprócz działań plastycznych, dużo tańczyliśmy do świątecznych piosenek oraz odpowiadaliśmy na pytania, które zadawały dziewczynki z klasy 3b. Pod koniec spotkania zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia i wręczyliśmy upominki naszym Gościom. Dziękujemy za odwiedziny.
Warsztaty świąteczne dla wałeckich zerówek w ramach akcji "Kreatywna Czwóreczka" - Publiczne Przedszkole nr 6 "Stokrotka" (grupa 2) w Wałczu w naszej Szkole.
- 15
Warsztaty świąteczne dla wałeckich zerówek w ramach akcji "Kreatywna Czwóreczka" - Publiczne Przedszkole nr 9 "Bajka" w Wałczu w naszej Szkole.
Kolejny dzień z akcją "Kreatywna Czwóreczka" w naszej Szkole. Dzisiaj odwiedziło nas Publiczne Przedszkole nr 9 "Bajka" w Wałczu. Pani Marzena Pazur wraz ze swoimi pomocnikami z klasy 1b przygotowała moc atrakcji dla naszych Gości. Spotkanie rozpoczęło się warsztatami świątecznymi podczas, których Przedszkolaki wykonały piękne ozdoby choinkowe. Do wyboru były Mikołaje, elfy i renifery. Nasze Pierwszaki przygotowały świąteczną zabawę dla swoich młodszych kolegów i koleżanek, która ćwiczyła refleks. Pod choinką czekały na naszych Gości własnoręcznie robione prezenty, które zostały wykonane przez uczniów klasy 1b. Pani Katarzyna Brożek, w imieniu dyrekcji Szkoły, wręczyła karty pracy do wielokrotnego użytku, dzięki którym można rozwijać kreatywność i motorykę małą. Nasza Laurka wyrecytowała wiersz o choince, natomiast wszyscy pomocnicy pani Marzenki zaśpiewali świąteczną piosenkę. Na koniec naszego spotkania zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie. Miłą niespodzianką było wręczenie przez naszych Gości dyplomu dla klasy 1b oraz piękne wykonanie świątecznej piosenki.Dziękujemy za to,że byliście z nami.
25
Warsztaty świąteczne dla wałeckich zerówek w ramach akcji "Kreatywna Czwóreczka" - Publiczne Przedszkole nr 8 "Promyk" w Wałczu w naszej Szkole.
Dn. 12.12. w ramach akcji "Kreatywna Czwóreczka " odwiedziło nas również Publiczne Przedszkole nr 8 "Promyk" w Wałczu. Gości przywitała p. Marysia Bugajska i jej elfy z klasy 3a. Dzieci rozwiązywały zagadki elfa, który przygotował dla nich także ćwiczenia m.in. pajacyki, podskoki, tańce, aby rozgrzać się po długiej drodze. Dzieci przy pomocy elfów z klasy 3a i instrukcji p. Marysi wykonały Mikołaje z odbicia swoich rąk. Pani Marysia przygotowała niespodziankę dla naszych Gości. Przedszkolaki miały okazję zagrać na pianinie XXL. Mogliśmy usłyszeć takie piosenki, jak "Wlazł kotek na płotek" i "Panie Janie" . Nie zabrakło także świątecznych piosenek. Wychowawczyni klasy 3a oprowadziła naszych Gości po szkole, opowiedziała, jak wyglądają przerwy i lekcje. Na koniec warsztatów świątecznych grupa z PP "Promyk" zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie przy świątecznych dekoracjach oraz nastąpiło wręczenie małych upominków od dyrekcji szkoły. Dzięki otrzymanym kartom pracy dzieci mogą ćwiczyć kreatywność oraz motorykę małą. Było nam niezmiernie miło, gdy otrzymaliśmy prezent od naszych Gości. Bardzo dziękujemy. Dziękujemy również za przybycie i spędzenie z nami tego przedświątecznego czasu. Mamy nadzieję, że niedługo znów się spotkamy.
17
Warsztaty świąteczne dla wałeckich zerówek w ramach akcji "Kreatywna Czwóreczka" - Publiczne Przedszkole nr 6 "Stokrotka" w Wałczu w naszej Szkole.
W dn. 12.12. odwiedziła naszą Szkołę Zerówka z Publicznego Przedszkola nr 6 "Stokrotka" w Wałczu w ramach akcji "Kreatywna Czwóreczka". Pani Beata Podkowa wraz ze swoimi uczennicami z klasy 1c przywitała Gości. Na rozgrzewkę dzieci odpowiadały na pytania dotyczące Świętego Mikołaja, wykonując przy tym ćwiczenia, które przygotował dla nich Elf. Tematyką świątecznych warsztatów był oczywiście Mikołaj. Przedszkolaki otrzymały od p. Beatki elementy do złożenia Mikołaja. Krok po kroku wykonywały polecenia, efektem czego powstały piękne Mikołaje. Szkoła przygotowała dla naszych Sześciolatków ze "Stokrotki" karty pracy do wielokrotnego użytku. Pomogą one rozwijać motorykę małą oraz kreatywność u dzieci. Nie zabrakło także sesji zdjęciowej przy szkolnych dekoracjach.
Dziękujemy za przybycie i mamy nadzieję,że do ponownego zobaczenia już niedługo!
16
Koncert kolęd 2024 „Leć kolędo, w świat”
Dnia 11 grudnia 2024 r. w Wałeckim Centrum Kultury odbył się wyjątkowy koncert bożonarodzeniowy pt. „Leć, kolędo, w świat”. Wydarzenie zgromadziło uczniów, nauczycieli, rodziców i licznie przybyłych gości, którzy mieli okazję wspólnie poczuć magię zbliżających się świąt. Koncert był pięknym momentem integrującym całą społeczność szkolną. Pokazał, jak wielką wartość mają świąteczne tradycje i jak ważne jest pielęgnowanie ich w gronie bliskich osób. Na zakończenie Pani Dyrektor Iwona Urbanowicz podziękowała uczniom, nauczycielom oraz przyjaciołom Szkoły za zaangażowanie i trud włożony w przygotowanie tego wydarzenia, a także złożyła wszystkim świąteczne życzenia :)
30
Koncertowy wyjazd klasy 4a!
12 grudnia 2024 r. mieliśmy okazję uczestniczyć w koncercie w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Zachwycił nas anturaż wydarzenia- muzyka, światła i niezwykła historia inspirowana przygodami nietuzinkowego profesora Ambrożego Kleksa. W muzyczną podróż zabrała słuchaczy uczennica Akademii - Agata a koncert poprowadził sam szpak Mateusz. Było pięknie! Wróciliśmy zachwyceni.
Szkoła Podstawowa nr 4 w Wałczu w Telewizji Polskiej!
Uczniowie klasy 4a gościli w Telewizji Polskiej, mieli okazję zwiedzić dwa studia, w którym przygotowywane są programy, podejrzeć codzienną pracę dziennikarzy, reporterów oraz poznać zawody związane z pracą w TVP .
Warsztaty świąteczne dla wałeckich zerówek w ramach akcji "Kreatywna Czwóreczka" - Niepubliczne Przedszkole "Elfik" w Wałczu w naszej Szkole.
W dn.10.12. odwiedziła nas grupa z Niepublicznego Przedszkola "Elfik" w Wałczu w ramach akcji "Kreatywna Czwóreczka". Nasi goście mieli okazję wziąć udział w świątecznych warsztatach przygotowanych przez p. Marysię Bugajską i klasę 3a. Wychowawczyni wraz ze swoimi pomocnikami przywitała grupę z "Elfika", zrobiła świąteczną rozgrzewkę oraz aktywny quiz nt. Świąt Bożego Narodzenia. W ramach warsztatów plastycznych Dzieci stworzyły Mikołaje zrobione z odbicia dłoni. Dzieci wykorzystały do swoich prac: pompony, oczka, watę, kartki, klej, nożyczki i kredki. Wszystkie Mikołaje wyszły przepięknie. Kiedy wszyscy skończyli, p. Marysia zaprosiła gości na zwiedzanie szkoły. Nie zabrakło sesji zdjęciowej przy naszych wspaniałych zimowych dekoracjach. Pod koniec spotkania wicedyrektor Katarzyna Brożek wręczyła każdemu Dziecku drobny upominek, który pozwoli rozwijać kreatywność i motorykę małą.
Dziękujemy pierwszej grupie za odwiedziny.
24
Mikołajki w 4a!
Leć Kolędo w Świat
Mikołajki
Z okazji Mikołajek życzymy uśmiechu na twarzy, radości w sercu, i mnóstwa cudownych chwil. Niech Mikołaj obdarzy Was prezentami pełnymi szczęścia, a każdy dzień przynosi nowe, piękne niespodzianki 🎁🎀🎅
Dyrekcja SP4
Wspólny posiłek przyjazny środowisku z Szkolnym Kołem WWF
Dn. 04.12. nasze Szkolne Koło WWF znowu działało! Tym razem byliśmy kucharzami i wykonaliśmy zadanie "Wspólny posiłek przyjazny środowisku". Każdy, z wskazówkami opiekuna, zrobił ciasto na gofry. Kolejnym krokiem było pieczenie tego słodkiego dania. Nasze gofry były niezwykłe, ponieważ były kolorowe. Zrobiliśmy ich naprawdę dużo. I zgodnie możemy powiedzieć, że były przepyszne.
30
Akcja mikołajkowa dla kierowców
Mikołajkowe niespodzianki dla kierowców. W przeddzień Mikołaja uczniowie klasy IVb wspólnie z policjantami Wydziału Ruchu Drogowego w Wałczu przygotowali niespodzianki dla kierowców. Kierujący pojazdami musieli odpowiedzieć na wylosowaną zagadkę lub przeczytać wigilijne wierzenia. Wraz z życzeniami świątecznymi kierowcy otrzymali od dzieci świąteczne ciasteczka. Wydarzenie to było apelem uczniów i policjantów o bezpieczną i ostrożną jazdę zwłaszcza w okresie wzmożonego ruchu przedświątecznego.
12
Świąteczne warsztaty dla wałeckich zerówek
Serdecznie zapraszamy dzieci z wałeckich zerówek ma świąteczne warsztaty "Kreatywna Czwóreczka" do naszej Szkoły. Będzie miło, świątecznie i bardzo kreatywnie. Warsztaty poprowadzą wychowawcy i wybrani uczniowie klas 1-3.
Mikołajki w Szkole Podstawowej nr 4
Wyniki ogólnopolskiego konkursu "Planeta Energii"
Z dumą ogłaszamy, że za sprawą naszych "Przyjaciół Przyrody" z Szkolnego Koła WWF i opiekuna p. Katarzyny Brożek, Szkoła Podstawowa nr 4 im. Zdobywców Wału Pomorskiego w Wałczu została wyróżniona w Ogólnopolskim konkursie "Planeta Energii". W tym roku konkurencja była naprawdę duża, ponieważ zgłosiło się ponad 600 placówek. Wygraliśmy m.in. 750zł na szkolne pakiety bioróżnorodności. Już dziś jesteśmy Zwycięzcami, ale to jeszcze nie koniec naszej walki. W poniedziałek 02.12. komisja poda 3 wyróżnienia główne. Do wygrania jest 11tys. złotych na budowę szkolnej strefy bioróżnorodności oraz piknik bioróżnorodności dla całej społeczności szkolnej z udziałem ambasadorów akcji, w tym m.in. p.Marzeny Rogalskiej, znanej dziennikarki telewizyjnej. Trzymajcie kciuki za naszą Szkołę.
Pasowanie na czytelnika zakończone sukcesem!
- 15
Pasowanie na czytelnika zakończone sukcesem!
Biblioteka i czytelnia oblężone jak lodziarnia w upalny dzień. Młodzi czytelnicy ruszyli do książek jak po złoty puchar w Minecraftcie. 📚💪 Nawet zakładki nie nadążają za tempem czytania i już protestują, a półki proszą o chwilę wytchnienia. Pani bibliotekarka mówi, że nie nadąża z donoszeniem książek – kto by pomyślał, że w świecie TikToka książki zrobią taką furorę!
"Swap party" z Szkolnym Kołem WWF
Dn. 27.11. w ramach Szkolnego Koła WWF odbyła się akcja pt. "Swap party". Wydarzenie dało możliwość wymiany nieużywanych gier, zabawek, puzzli, maskotek, figurek i kart kolekcjonerskich z innymi uczestnikami zabawy. Nasi uczniowie nie ponosili żadnych kosztów. Dokonywane transakcje były całkowicie bezgotówkowe. Poza tym, "Swap Party" pokazało jeszcze jedną zaletę – jest to działanie proekologiczne. Pokazujemy, że nie trzeba od razu wyrzucać starych przedmiotów, ale można oddać je, aby ktoś mógł jeszcze z nich korzystać. Wszystkim uczestnikom spotkania bardzo podobała się zorganizowana akcja. Każdy wyszedł z "nowymi" przedmiotami. Ponadto nasi "Przyjaciele Przyrody" otrzymali słodki poczęstunek. Na koniec stworzyli plakaty promujące akcję.
11
Pasowanie na czytelnika
📚✨ 27 listopada – magiczny dzień w naszej szkolnej bibliotece! 🏰
Tego dnia nasza biblioteka przemieniła się w bajkową krainę, w której pierwszaki powitały Czerwony Kapturek, Kot w Butach, Plastuś i Kopciuszek. Spotkanie z ulubionymi postaciami literackimi sprawiło, że świat książek stał się jeszcze bardziej fascynujący i inspirujący! 🎉📖
W takiej atmosferze odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika, które z pewnością na długo pozostanie w pamięci najmłodszych. Atrakcji nie brakowało! Dzieci wzięły udział w warsztatach, poznawały zasady działania biblioteki. Dzięki temu dowiedziały się, co wolno (czytać, wypożyczać 📚), a czego absolutnie nie wolno (rysować w książkach czy zalewać ich sokiem! 🛑🍹).
Każdy pierwszak otrzymał wyjątkową zakładkę do książki – drobny upominek, który ma przypominać, że książka bez zakładki - to jak but bez sznurówki. 👟 W tym uroczystym dniu uczniowie mogli po raz pierwszy wypożyczyć książki.
Gratulujemy naszym nowym czytelnikom! 💖 Życzymy wielu wspaniałych przygód z książkami i zapraszamy do biblioteki po kolejne fascynujące historie! 📖✨ Zapraszamy do galerii zdjęć- Pasowanie na czytelnika.
Nauczyciele bibliotekarze
Konkursy przedmiotowe w roku szkolnym 2024/2025
Uczniowie mają możliwość wykazać się wiedzą i umiejętnościami w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty. Każdy konkurs składa się z 3 etapów: szkolnego, rejonowego i wojewódzkiego, a przejście do każdego kolejnego etapu uczeń zapewnia sobie uzyskując wysoki wynik spośród wszystkich piszących, określony w regulaminie każdego z konkursów.
W ubiegłym tygodniu odbył się II etap konkursów. Uczniowie zmagali się z zagadnieniami z matematyki, języka angielskiego, chemii, biologii, historii, języka polskiego i geografii. Wśród uczniów zakwalifikowanych do etapu rejonowego znaleźli się:
matematyka: Jakub Kaźmierczak, Edyta Siwiec
język angielski: Maria Żuber, Franciszek Pomorski, Anna Urbaniak, Marcin Białecki, Wojciech Kotecki, Paulina Łuczak, Kaja Ptak, Sandra Januszkiewicz
chemia: Yelyzaveta Mykalo
biologia: Martyna Urbańska, Julia Kacprzak
historia: Kacper Kaczmarczyk, Miłosz Tulej
język polski: Paulina Łuczak, Martyna Płowaś
geografia: Yelyzaveta Mykalo, Paulina Łuczak, Karol Fiałkowski, Wojciech Kotecki, Miłosz Jaronik, Liliana Gabryszewska, Natalia Pułjanowska
Gratulujemy Uczniom i ich Rodzicom. Życzymy powiedzenia!
Poniżej przedstawiamy terminarz konkursów przedmiotowych.
Poczytajmy sobie
Zachęcamy do udziału w akcji czytelniczej „Poczytajmy sobie”!
Drodzy Uczniowie i Rodzice!
Z przyjemnością ogłaszamy rozpoczęcie akcji „Poczytajmy sobie”, która ma na celu promowanie czytelnictwa oraz rozwijanie umiejętności czytelniczych wśród uczniów klas I–III szkoły podstawowej. To wyjątkowa okazja, aby wspólnie odkrywać magiczny świat książek!
Dlaczego warto wziąć udział?
- Wspólne czytanie to doskonała forma spędzania czasu z dzieckiem, która rozwija jego wyobraźnię, umiejętności językowe oraz więź rodzinną.
- Każdy uczestnik, który przeczyta cztery książki i wypełni kartę „Poczytajmy sobie”, otrzyma dyplom oraz słodki upominek!
- Najlepsi z uczestników mają szansę na dodatkowe nagrody – 10 szczęśliwców, których nazwiska zostaną wylosowane, otrzyma książki zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców.
Jak to działa?
- Każdy rodzic otrzyma list informacyjny z biblioteki szkolnej.
- Chętni uczniowie będą mogli zarejestrować się i otrzymają kartę „Poczytajmy sobie”, na której będą mogli zapisywać tytuły książek przeczytanych wspólnie z rodzicem.
- Po przeczytaniu czterech książek oraz uzupełnieniu karty, uczniowie przynoszą ją do biblioteki.
Terminy:
- Rozpoczęcie akcji: 5 maja
- Zakończenie akcji: 2 czerwca
- Losowanie nagród: 4 czerwca
„Poczytajmy sobie” to część II edycji Ogólnopolskiego Programu dla Bibliotek Szkolnych „Biblioteka - dobre miejsce dla człowieka”.
Zachęcamy do udziału i życzymy wszystkim uczestnikom wspaniałych chwil w świecie książek oraz niezapomnianych przygód!
Do zobaczenia w bibliotece!
Ewa Ołdakowska, Ewa Lewandowska
Dyktando w biegu w języku niemieckim - LAUFDIKTAT
2W czwartek (24.04.) na boisku szkolnym naszej szkoły odbyło się dyktando w biegu w języku niemieckim - LAUFDIKTAT - dla uczniów z klas siódmych i ósmych. Zadaniem uczestników konkursu było bieganie do tekstu z przygotowanym dyktandem, zapamiętanie jego fragmentu, a następnie wracanie do miejsca startowego i zapisywanie go z pamięci. Czynność tę uczniowie wykonywali w czasie 6 minut. Wszystkim uczestnikom poszło wspaniale, jednak najlepiej poradzili sobie następujący uczniowie:I miejsce – Aleksandra Lenczewska z klasy VIIIaII miejsce – Roksana Frątczak z klasy VIIcIII miejsce – Maurycy Olejnik z klasy VIIIbWyróżnienie – Nina Klonowska z klasy VIIcGratulujemy!
Bierzemy udział w akcji Żonkile
Nasza Szkoła po raz kolejny bierze udział w corocznej inicjatywie społeczno-edukacyjnej akcja Żonkile, która organizowana jest przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. W 82. rocznicę wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim program towarzyszący akcji Żonkile poświęcony jest odwadze i jej różnym obliczom - tej codziennej o utrzymanie się przy życiu, jak i tej podejmowanej w walce, nawet wobec braku perspektyw na ocalenie.
Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich w naszej bibliotece
33W dniu 23 kwietnia nasza szkoła włączyła się w obchody Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. W ramach programu „Biblioteka – dobre miejsce dla człowieka” zorganizowano wyjątkowe spotkania czytelnicze, których głównym celem było promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych uczniów.
Tym razem inicjatywę przejęły uczennice klasy VIII a, pod opieką pani Renaty Tomaszek. Dziewczęta wróciły wspomnieniami do czasów, gdy same były uczennicami klas I–III, i wybrały swoje ulubione książki z tamtego okresu. Wraz z panią bibliotekarką odwiedziły młodsze klasy, by przeczytać fragmenty wybranych lektur i podzielić się emocjami, jakie towarzyszyły im podczas pierwszych czytelniczych przygód.
Całe wydarzenie zostało wzbogacone o dekoracje – na szkolnych oknach pojawiły się inspirujące cytaty o książkach i czytaniu, przypominające, jak wielką wartość niesie ze sobą obcowanie z literaturą.
Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za zaangażowanie w tę piękną inicjatywę. Mamy nadzieję, że książka będzie dla każdego ucznia nie tylko źródłem wiedzy, ale też przyjacielem na całe życie.
Pisanki na drodze.
Pisanki na drodze. To kolejna akcja uczniów naszej szkoły z funkcjonariuszami policji. Wydarzenie to było apelem o bezpieczną i ostrożną jazdę zwłaszcza w okresie przedświątecznym, kiedy ruch na drogach jest wzmożony. W tym roku hasło brzmiało: Kierowco noga z gazu i żyj.
2
10. Ogólnopolski Konkurs "Ratujemy i Uczymy ratować"
I etap 10. Ogólnopolskiego Konkursu „Ratujemy i Uczymy Ratować” został zakończony. Polegał on na stworzeniu przez każdą z klas 1-3 plakatu metodą kolażu pt. "Pierwsza pomoc to dziecinnie proste". Szkolna Komisja Konkursowa powołana przez p. Katarzynę Brożek, tj. Szkolnego Koordynatora Konkursu, wyłoniła wśród dostarczonych plakatów jeden, który reprezentował naszą Szkołę w Warszawie. Pracę, która spełniała wszystkie kryteria konkursowe i zdobyła serce Jury, była praca wykonana przez klasę 3b, której wychowawcą jest p. Jadwiga Śledziewska-Wierzbicka. W Warszawie komisja konkursowa wybrała najlepsze prace z całej Polski. Prace były kreatywne, piękne, merytoryczne ale i też z uśmiechem. Cudowne. Nasza Szkoła zakwalifikowała się do II etapu konkursu! Wybrany przez Szkolnego Koordynatora Konkursu uczeń klasy 2 wraz z opiekunem wykona zadanie półfinałowe, tj. magazyn o tematyce pierwszej pomocy, w którym muszą zostać zawarte wszystkie kryteria konkursowe. Na przygotowanie czasopisma mamy czas do 15.05. Efekty pracy będzie można podziwiać na naszej stronie internetowej. Mamy nadzieję, że wykonana praca konkursowa zaprowadzi nas do III etapu (finału), który odbędzie się w Warszawie i będzie miał formę gry miejskiej. Do finału zostanie wybrana 4-osobowa drużyna, która zmierzy się z zadaniami teoretycznymi i praktycznymi związanymi z pierwszą pomocą. Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.
Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego "Puchacz Piotr"
Jest mi niezmiernie miło ogłosić, że w I etapie 9. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego "Puchacz Piotr" wzięło udział 49 uczniów naszej Szkoły. Do II etapu zakwalifikowało się aż 7 uczestników konkursu.
Lista półfinalistów:
- Wojciech Piórkowski, kl. 3a
- Jan Pakuła, kl. 2a
- Taisiia Ivaniuk, kl. 3c
- Ruslan Czyżyk, kl. 3b
- Nicodem Presler, kl. 1c
- Wiktor Szewczyk, kl. 1c
- Michał Kwiatkowski, kl. 1a
Serdecznie gratuluję Zwycięzcom I etapu oraz wszystkim uczniom, którzy zmierzyli się z zadaniami matematycznymi przygotowanymi przez Puchacza Piotra.
II eatp odbędzie się 9 maja 2025 roku w naszej Szkole. Trzymam kciuki za dalsze sukcesy!
Szkolny Koordynator Konkursu
Mały Konkurs Recytatorski w Mirosławcu
Uczniowie naszej szkoły:
Jagoda Szczepaniak z kl. 4c
Natalia Bartosik z kl. 5b
Hanna Łuczak z kl. 5c
Jan Kowalczyk z kl. 6a
Martyna Płowaś z kl. 8b
z niebywałym talentem, wrażliwością i piękną dykcją zaprezentowali interpretacje utworów w powiatowych eliminacjach Małego Konkursu Recytatorskiego, który odbył się 10 kwietnia w Mirosławcu.
Jesteśmy dumni, gdyż Jagoda Szczepaniak uzyskała tytuł laureata, a Martyna Płowaś została wyróżniona przez jury.
Gratulujemy ogromnego sukcesu i trzymamy kciuki za Jagodę, która będzie reprezentowała naszą szkołę w etapie wojewódzkim konkursu .
Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!
Gratulujemy opiekunom przygotowującym uczniów!
To był dzień pełen wrażeń!
293 kwitetnia uczniowie klas 4a i 5c wysłuchali koncertu w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie oraz zgłębiali wiedzę na temat wody we wszechświecie, przemierzając ścieżki Edukatorium. Były emocje, doświadczenia, eksperymenty, quizy i dużo zabawy! Uczniowie wrócili zmęczeni, ale szczęśliwi!
Dziękujemy wychowawcom p. Monice Sadkowskiej i p. Adamowi Czaszyńskiemu oraz opiekunom p. Elżbiecie Nogaj, p. Marcie Radwan i p. Beacie Poćwiardowskiej.
Losowanie nagród w Klubie Supermocy!
28Nadszedł TEN wyjątkowy moment! Dzisiaj odbyło się losowanie nagród książkowych dla uczestników konkursu "Klub Supermocy", którzy wykonali wszystkie zadania i zdobyli poziom KSIĄŻKOWEGO SUPERBOHATERA!
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom! Niezależnie od wyników losowania, każdy z Was jest prawdziwym bohaterem literatury! Mamy nadzieję, że zdobyte supermoce czytelnicze zostaną z Wami na długo, a świat książek będzie nieustannie dostarczał Wam przygód i inspiracji!
Konkurs miał na celu promowanie czytelnictwa oraz rozwijanie umiejętności czytelniczych wśród uczniów klas I-III. Dziękujemy za Wasze zaangażowanie i kreatywność! Zachęcamy również do obejrzenia wspaniałych, zaprojektowanych przez uczestników okładek książek! Można je oglądać na tablicy naprzeciwko biblioteki.
Nauczyciele biblioteki: Ewa Ołdakowska, Ewa Lewandowska
Spotkanie Szkolnego Koła WWF
W dn. 27.03. odbyło się kolejne spotkanie Szkolnego Koła WWF. Uczestnicy spotkania zawiesili konkursowe karmniki dla ptaków oraz hotele dla owadów. Na terenie szkoły można znaleźć także karmniki zrobione przez naszych uczniów. Dzisiaj wykorzystaliśmy pierwszą część nagród pozyskanych z programu Planeta Energii, którą otrzymaliśmy w ramach ogólnopolskiego konkursu. Z niecierpliwością czekamy na podwyższone grządki przy pomocy , których stworzymy szkolny ogórdek. Nasiona, bomby kwietne i narzędzia ogrodnicze już są w gotowości.... tak, jak i my. Dzięki naszym akcjom przyczyniamy się do ochrony środowiska i wdrażamy działania proekologiczne. Dbamy o najbliższą okolicę. W końcu nasi Uczniowie to Przyjaciele Przyrody!
9
Pierwszy Dzień Wiosny
Pierwszy dzień wiosny w Szkole Podstawowej nr 4 w Wałczu był dniem bardzo kolorowym i radosnym. Uczniowie klas 0-3 udali się na wesoły korowód ze szkoły na Mosir w Wałczu. Wykonali również piękne Marzanny w konkursie plastycznym, które zdobiły nasz korowód.
46
Tydzień wiosenny w SP4
21.03. Był dniem bez plecaka i dniem zielonym. Uczniowie mieli wiele pomysłów, aby urozmaicić ten wiosenny dzień. Było przy tym wiele śmiechu i dobrej zabawy.
31
Powitaliśmy wiosnę konkursem czytelniczym!
20Pierwszy dzień wiosny świętowaliśmy w wyjątkowy sposób – poprzez konkurs czytelniczy poświęcony wiośnie! Uczniowie mieli okazję losować pytania, poszukiwać odpowiedzi w książkach i encyklopediach, a następnie prezentować swoje odkrycia. To była wspaniała okazja do rozwijania umiejętności czytelniczych i zgłębiania tajemnic otaczającego nas świata.
Biblioteka to nie tylko miejsce, gdzie można wypożyczyć książkę – to prawdziwa kraina wiedzy, zabawy i niezapomnianych przygód! Zapraszamy do odwiedzin i wspólnego odkrywania świata literatury.
Podsumowanie akcji czytelniczej "Luty z Cukierkiem"
W tym roku szkolnym Uczniowie klasy 2c dołączyli do akcji "Luty z Cukierkiem". Była to akcja promująca czytelnictwo. Uczniowie wysłuchali dalszych przygód kota Cukierka oraz jego właścicieli. Cukierka poznali w lekturze pt. "Cukierku, Ty łobuzie". Wykonali ciekawe prace plastyczne, tworząc niezwykłe koty, stworzyli szczegółowy opis kota i gry planszowe oraz nauczyli się części ciała kota w języku angielskim. Dzięki pomysłowości nauczycieli, p. Marii Jaremba i p. Katarzyny Brożek oraz zaangażowaniu uczniów, nasza Szkoła otrzymała certyfikat.
Tydzień wiosenny w SP4 w Wałczu
Dzień 20.03. był dniem kolorowym. W tym dniu eksponowaliśmy również kolorowe skarpetki nie do pary na znak solidarności z osobami chorymi na Zespół Downa. .
12
20 marca Międzynarodowy Dzień Szczęścia
Uczniowe klasy 4a i 4b celebrowali Międzynarodowy Dzień Szczęścia. Zabawy i uśmiechu było co nie miara! A Wy jak spędziliście dzisiejszy dzień?
Konkurs matematyczny "Kangur"
19Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur
Konkurs Kangur Matematyczny to jedno z największych i najpopularniejszych wydarzeń matematycznych na świecie. Odbywa się corocznie w wielu krajach, w tym w Polsce, i gromadzi uczniów szkół podstawowych oraz średnich. Uczestnicy rozwiązują zestaw zadań o różnym stopniu trudności, które rozwijają logiczne myślenie i kreatywność w matematyce.Dziś w naszej szkole odbyła się kolejna edycja konkursu, w której uczniowie zmierzyli się z wymagającymi, ale także inspirującymi zadaniami. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużym zaangażowaniem i pasją do matematyki. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone za kilka tygodni, a najlepsi uczniowie otrzymają nagrody i wyróżnienia.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za udział!
Tydzień wiosenny w SP4 w Wałczu
Dzień 19.03. był dniem w piżamie. Uczniowie mogli poczuć się swobodnie i bez skrępowania chodzić przebrani po szkole :).
10