- 30paź
- 30paź
Super mistrz głośnego czytania
51📚🎉 Dziś w naszej szkolnej bibliotece odbył się konkurs Super Mistrz Głośnego Czytania! Miło nam poinformować, że Super Mistrzem w kategorii klas młodszych został Jerzy Suski 🥇👏Super Mistrzem klas starszych została Jagoda Szczepaniak. Wyróżnienia otrzymali: Ksawery Dendryk, Maja Sokół, Anika Michalska, Julia Datkiewicz, Małgosia Pawlak, Jan Kowalczyk 🏅💫 Dziękujemy wszystkim za udział, cudowną atmosferę i pasję do literatury! 📖💖 Niech moc książek będzie z Wami! 🥰📚✨
- 29paź
Bicie rekordu w pierwszej pomocy – podsumowanie!
Bicie Rekordu — znów byliśmy razem i łączyliśmy się w celu propagowania wiedzy o tym, jak udzielać pierwszej pomocy!
Udało się! Ponownie zorganizowaliśmy Bicie rekordu w pierwszej pomocy. W akcji wzięło udział aż 116 247 osób w 1 044 instytucjach, w tym nasza Szkoła!
Ten niesamowity wynik, mogliśmy osiągnąć dzięki zaangażowaniu wszystkich uczestników akcji!
- 29paź
Akcja "Odpowiedzialnie i bezpiecznie w drodze"
Dn. 25.10. uczniowie naszej szkoły wspólnie z policjantami uczestniczyli w corocznych działaniach skierowanych do kierowców. Akcja to apel o zachowanie bezpieczeństwa na drogach zwłaszcza w okresie wzmożonego ruchu przed świętami Wszystkich Świętych. Kierowcy otrzymali od dzieci laurki z hasłem Odpowiedzialnie i bezpiecznie w drodze.
8
- 28paź
Pamiętamy o zapomnianych
Uczniowie Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z harcerzami z 23 Drużyny Harcerskiej Eldorado wzięli udział w akcji porządkowania cmentarza. To piękny przykład wartości, które są kultywowane zarówno w ruchu harcerskim, jak i w wolontariacie. Takie działania nie tylko przyczyniają się do upiększenia miejsc pamięci, ale także uczą młodych ludzi odpowiedzialności, pracy zespołowej oraz empatii. Brawo dzieciaki!
Serdecznie podziękowania dla Fundacja "Planeta Kreatywna" za przepiękne stroiki, które ozdobią opuszczone nagrobki na Wszystkich Świętych. Podziękowania kierujemy również do Zakładu Gospodarki Komunalnej w Wałczu za wypożyczenie grabi.
7
- 28paź
Akademia Marzeń - Musical
Już 6 listopada w Wałeckim Centrum Kultury odbędzie się musical pt.: Akademia Marzeń. To piękna opowieść o akceptacji, tolerancji, integracji zaśpiewana z humorem. Autorką scenariusza, tekstów piosenek i reżyserką całego przedstawienia jest p. Estera Naczk-Suska ze Studia ESTI.
Serdecznie zapraszamy!
- 25paź
Warsztaty "Podziel się wzrokiem" zorganizowane przez Polski Związek Niewidomych
W dn. 23.10. uczniowie klasy 1b, 2c i 3a uczestniczyli w wartsztatach zorganizowanych przez Polski Związek Niewidomych pt. "Podziel się wzrokiem". Warsztaty pozwoliły uczniom poznać świat osób z niepełnosprawnością wzroku. Były też okazją do doświadczenia na jakie trudności może napotkać osoba z wadą wzroku przy przemieszczaniu się i w życiu codziennym. Pan Marcin, który stracił wzrok w wyniku choroby 13 lat temu zaprezentował uczniom przedmioty, które podnoszą jego konfort życia w obecnej sytaucji. Nasz gość opowiadał także o swoich zainteresowaniach m.in. o grze w warcaby i prowadzeniu konta na TikToku. Dziękujemy za niesamowite spotkanie, przygotowanie praktycznych aktywności dla naszych uczniów oraz podzielenie się swoim doświadczeniem.
20
- 24paź
PredatorGames wystartował!
Predator Games to innowacyjny projekt, który łączy edukację z esportową rywalizacją. Szkoły moją możliwość rywalizowania w grach komputerowych rozwijając umiejętności uczniów i wspierając ich pasje związane z esportem. W programie znajduje się również coś dla dorosłych:) - nauczycieli i rodziców - Ścieżka opiekuna która pozwala lepiej zrozumieć świat gier, świadomie kontrolować aktywność młodzieży oraz rozpoznawać talenty esportowe.
Jak powszechnie wiadomo, gry komputerowe to nie tylko rozrywka. Rozwijają takie kompetencje jak strategiczne myślenie, praca zespołowa czy szybkie podejmowanie decyzji. Kształtują umiejętności nieocenione w dynamicznie zmieniającym się świecie.
W tym roku, nasza szkoła stawia pierwsze kroki w Predator Games. Trzymamy kciuki za wszystkie zarejestrowane dryżyny. Pierwsze rozgrywki odbędą się już 26 października!
"Legendy rodzą sie w szkole!"
- 23paź
Aktywna przerwa z książką!
15
Kto powiedział, że skarpetki są nudne? 🧦🧦 Dziś, 23 października (środa) o godz. 10:35, podczas przerwy, uczniowie klas I-III mieli okazję wziąć udział w ekscytującej zabawie literackiej! 🎉 Każdy z uczestników wylosował pytania związane z książką „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” i miał szansę samodzielnie odpowiedzieć! 🎲🧐A to jeszcze nie wszystko… Na uczestników czekały wspaniałe NAGRODY! 🎁💥
To kontynuacja naszego cyklu, gdzie starsi uczniowie z klasy VIII wspierają młodszych w odkrywaniu tajemnic książkowego świata. Ta wyjątkowa inicjatywa rozwija pasję do czytania i pokazuje, że książki mogą być świetną zabawą!
Nie możesz tego przegapić – dołącz do nas na kolejnych spotkaniach.
#CzytanieJestSuper
- 23paź
- 22paź
Kodujemy!
W ramach #Codeweek nasi uczniowie zaczarowali piksele. Zadanie polegało na zaprojektowaniu pikselowego obrazka na zwykłej kartce papieru a następnie zdigitalizowaniu projektu w aplikacji Canva.
Jak widać, kodowanie pobudza kreatywność:) ale także wspiera umiejętności poznawcze, poprawia pamięć oraz zwiększa siłę mózgu.
9
- 17paź
Bicie rekordu w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej z Fundacją WOŚP
Dnia 16.10. obchodzodzony jest Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Z tej okazji Fundacja WOŚP po raz kolejny zorganizowała akcję bicia rekordu w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Jest to część Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować”, mającego na celu popularyzację nauki udzielania pierwszej pomocy wśród najmłodszych. W naszej szkole w akcję zaangażowały się p. Katarzyna Brożek i p. Maria Jaremba wraz z klasą 2c. W tym dniu została przeprowadzona lekcja nt. pierwszej pomocy. W wyznaczonym przez Organizatorów czasie, klasa 2c zaczęła jednocześnie i nieprzerwalnie resuscytować fantomy, które są dostępne w naszej szkole. Bicie rekordu było niewątpliwie praktyczną powtórką tej, jakże ważnej umiejętności, jaką jest ratowanie życia. Z niecierpliwością czekamy na oficjalne wyniki i mamy nadzieję, że udało nam się pobić rekrod z ostatnich lat.
10
- 22paź
Konkurs SUPER MISTRZA GŁOŚNEGO CZYTANIA 2024!
Uwaga, uwaga!
Już 30 października 2024 r. o godz. 9.00 (kl. I-III) i 9.50 (kl. IV-VII) w naszej szkole odbędzie się konkurs, który wyłoni prawdziwego mistrza słów! Uczniowie klas I-III zderzą się z przygodami Kubusia Puchatka, a starsi uczniowie będą czytać ulubione fragmenty książek.
Kto króluje w głośnym czytaniu? Czyje słowa sprawią, że cała sala wstrzyma oddech? Kto zasłuży na miano Super Mistrza Głośnego Czytania? Czas się przygotować – trenujcie dykcję, ćwiczcie głosy i szykujcie książki!➡ Szczegóły znajdziecie w szkolnej bibliotece lub u nauczycieli polonistów i wychowawców klas młodszych.
- 17paź
6-latki w bibliotece szkolnej!
3Dzisiaj nasza biblioteka gościła grupę ciekawych świata 6-latków!
Pani bibliotekarka oprowadziła dzieci po naszym królestwie książek, pokazując im, jak działa biblioteka i jakie skarby można w niej znaleźć. Na zakończenie spotkania, pani przeczytała im zabawny i wciągający fragment książki "Nowe Przygody Skarpetek" 🧦, która wywołała wiele uśmiechów i zainteresowania. To był dzień pełen wrażeń i mamy nadzieję, że mali odkrywcy wrócą do nas po więcej książkowych przygód!
Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy ponownie!
- 17paź
Zebranie łączników biblioteki
Dzisiaj podczas długiej przerwy odbyło się zebranie Łączników Biblioteki! 🎉Kim są Łącznicy? 👥
To uczniowie, którzy pomagają nam w propagowaniu czytelnictwa, informowaniu o ważnych terminach (np. zwrot książek przed wakacjami 🌞), przekazują nowinki wydawnicze 📚, informują o konkursach bibliotecznych 🏆 oraz współpracują z biblioteką przy różnych wydarzeniach. To świetna okazja, aby wymienić informacje, dowiedzieć się o nowościach i zaplanować działania na nadchodzący semestr! ✨
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i zapraszamy do dalszej współpracy!
- 16paź
Aktywna przerwa z książką w ramach Miesiąca Bibliotek Szkolnych!
Dziś, 16 października, podczas długiej przerwy w naszej szkolnej bibliotece odbyło się wyjątkowe spotkanie! Uczennice klasy VIII a czytały młodszym kolegom i koleżankom książkę Justyny Bednarek "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek". 🧦📖 Wśród regałów pełnych książek, w ciepłej i przytulnej atmosferze, uczniowie klas I-III mieli okazję zanurzyć się w świat skarpetkowych przygód, które wzbudziły wiele uśmiechów i ciekawości.
To była świetna okazja do wspólnej literackiej przygody, która nie tylko promowała czytelnictwo, ale także zbliżyła starszych i młodszych uczniów, tworząc więzi międzypokoleniowe.
Dziękujemy pani Renacie Tomaszek, uczennicom klasy VIII a oraz wszystkim uczestniczkom i uczestnikom za zaangażowanie! Miesiąc Bibliotek Szkolnych to doskonała okazja do promowania czytelnictwa, integracji międzypokoleniowej i odkrywania radości płynącej z książek.
Czekamy na kolejne wspólne spotkanie w naszej bibliotece za tydzień!
Nauczyciele bibliotekarze
Ewa Ołdakowska
Ewa Lewandowska
4
- 14paź
Miejski Dzień Edukacji Narodowej
W dn. 14.10. w Szkole Podstawowej nr 4 im. Zdobywców Wału Pomorskiego w Wałczu odbyła się uroczystość Miejskiego Dnia Edukacji Narodowej. W imieniu Burmistrza Miasta Wałcz, Pana Macieja Żebrowskiego oraz w imieniu dyrektorów Publicznego Przedszkola nr 6 "Stokrotka" w Wałczu Pani Elżbiety Iwańskiej i Szkoły Podstawowej nr 4 im. Zdobywców Wału Pomorskiego w Wałczu Pani Iwony Urbanowicz zostali powitani zaproszeni goście, a wśród nich: Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej - Pan Paweł Suski, Przewodniczący Rady Miasta - Pan Dariusz Szalla, Kierownik Oddziału Kuratorium Oświaty Oddziału Zamiejscowego Delegatury w Koszalinie z siedzibą w Wałczu - Pani Jolanta Będlin, Wizytator ds. nadzoru pedagogicznego - Pani Małgorzata Sameć, Skarbnik Miasta Wałcz - Pani Elżbieta Stanisławek, Prezes Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego - Pani Renata Cis, dyrektorzy i wicedyrektorzy wałeckich placówek oświatowych, emerytowani dyrektorzy i pracownicy szkół i przedszkoli, nauczyciele oraz dzieci, które przygotowały program artystyczny. Podczas uroczystości wyróżniono emerytowanych nauczycieli, których działania pedagogiczne i opiekuńcze ukształtowały pokolenia wałczan oraz pracowników niepedagogicznych, dzięki którym od lat prawidłowo funkcjonują nasze placówki. Święto Edukacji Narodowej było idealną okazją do złożenia ślubowania przez nauczycieli, którzy osiągnęli kolejny stopień awansu zawodowego - nauczyciela mianowanego. Po ślubowaniu Burmistrz Miasta wręczył w/w nauczycielom akty mianowania. Podczas uroczystości Burmistrz Miasta uhonorował także pracę dyrektorów i nauczycieli wałeckich placówek, wręczając Im Nagrodę Burmistrza Miasta Wałcz. Nie zabrakło występu dzieci z Publicznego Przedszkola nr 6 w Wałczu, które przedstawiły spektakl pt. "Kopciuszek", zatańczyły twista i wyrecytowały wiersz z życzeniami. Uczniowie klas 1-3 zaśpiewali piosenkę pt. “Przyjaciel”, natomiast uczennice z szkolnego zespołu tanecznego pod opieką Pani Anny Cichej zaprezentowały premierowy układ taneczny. Uczestnicy wydarzenia mieli okazję wysłuchać również wywiad z udziałem uczniów klas 0-3 Szkoły Podstawowej nr 4 w Wałczu. Na koniec uczniowie klasy 3a zaśpiewali piosenkę Marka Grechuty pt. “Dni, których jeszcze nie znamy”. Po części oficjalnej zaproszono gości na słodki poczęstunek.
39
- 14paź
CodeWeek 2024
CodeWeek, czyli Europejski Tydzień Kodowania, to oddolna, europejska inicjatywa, której celem jest popularyzacja nauki programowania… w różnym wieku i na różne sposoby. Bez barier, bez ograniczeń… z czerpaniem radości i spokojnym odczarowywaniem słowa „kodowanie”. CodeWeek to również pozytywny wyścig krajów nie tylko europejskich o palmę pierwszeństwa w liczbie dodanych wydarzeń.
W tym roku CodeWeek odbędzie się po raz dwunasty, w dniach 15–21 października.
Nie mogło nas zabraknąć. Nasza szkoła po raz kolejny podjęła wyzwanie.
- 06paź
Ogólnopolski program "Mały Mistrz 2024"
Na początku roku szkolnego nasza Szkoła dołączyła do ogólnopolskiego programu „Mały Mistrz”, który jest inicjatywą Ministerstwa Sportu i Turystyki realizowaną przez Szkolny Związek Sportowy. Program ma na celu poprawę zdrowia i sprawności fizycznej uczniów klas I-III poprzez zajęcia sportowe prowadzone przez wykwalifikowanych nauczycieli, podniesienie atrakcyjności zajęć wychowania fizycznego z wykorzystaniem sprzętu sportowego przekazanego szkołom w ramach funkcjonowania programu, interesujących ćwiczeń sportowych oraz formy ich realizacji, a także wzmocnienie roli nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i wychowania fizycznego, w tym umożliwienie wymiany doświadczeń i rozwoju personalnych kompetencji zawodowych. W dn. 04.10. nasi nauczyciele uczestniczący w programie zostali przeszkoleni przez ekspertów podczas specjalnej konferencji w Koszalinie. Szkolenie składało się z części teoretycznej oraz zajęć praktycznych. Wychowawczynie klasy 1a, 1c, 2c oraz wicedyrektor Szkoły otrzymały dla uczniów dzienniczki aktywności sportowej, które będą towarzyszyć naszym uczniom w trakcie realizacji programu, odznaki sprawności do zdobywania przez uczniów w trakcie roku szkolnego oraz dyplomy, które zostaną wręczone uczestnikom w czerwcu 2025r. Program przewiduje również wyposażenie szkół w specjalny sprzęt sportowy dostosowany do potrzeb najmłodszych uczniów, co dodatkowo zwiększy atrakcyjność zajęć. Ponadto w szkole będą realizowane eventy sportowe i spotkania z ciekawymi ludźmi, m.in. spotkanie z Mistrzem oraz zajęcia z dietetykiem. Pierwsze zajęcia sportowe we współpracy nauczyciela wychowania fizycznego z nauczycielami edukacji wczesnoszkolnej już się odbyły. Każda z klas, która dołączyła do programu będzie miała takie zajęcia raz w tygodniu. To będzie aktywny rok szkolny.
- 24paź